Notowania

wiadomości
20.07.2009 12:09

Priorytet Rasmussena - dobre relacje z Rosją

Były premier Danii 1 sierpnia obejmie stanowisko sekretarza generalnego sojuszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Anders Fog Rasmussen, były premier Danii, który od pierwszego sierpnia zajmie stanowisko sekretarza generalnego NATO oświadczył, że poprawienie relacji z Rosją będzie jednym z jego najważniejszych priorytetów.

_ - Jest zrozumiałe, że należy obstawać za tym, aby Rosja szanowała swoich sąsiadów, takich jak Gruzja. Ale mamy też na względzie interesy bezpieczeństwa - walki z terroryzmem i redukcję broni masowego rażenia, Afganistan i inne _ - podkreślił Rasmussen w wywiadzie dla francuskiej gazety Midi Libre.

Przyszły sekretarz generalny NATO przyznał, że poprawa stosunków między NATO i Rosją będzie bardzo trudna. Przypomniał, że w zeszłym miesiącu zapadła decyzja o wznowieniu działalności rady Rosja-NATO.

Jak mówi Rasmussen, ze strategicznego punktu widzenia potrzebna jest ścisła współpraca w walce z terroryzmem. Jego zdaniem Rosja w skrajny sposób doświadcza terroryzmu, dlatego nie powinna postrzegać NATO jako wroga, ponieważ NATO nie jest przeciwnikiem Rosji.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ NATO musi reagować: terroryzm, piractwo, cyberataki ]( http://news.money.pl/artykul/nato;musi;reagowac;terroryzm;piractwo;cyberataki,246,0,488950.html )
* [ Koniec ochłodzenia w relacjach NATO-Rosja. Na jak długo? ]( http://news.money.pl/artykul/koniec;ochlodzenia;w;relacjach;nato-rosja;na;jak;dlugo,79,0,485711.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz