Notowania

palestyna
21.12.2009 18:07

Protest Hamasu przeciw egipskiej barierze

Kilkaset osób protestowało przeciwko budowie przez Egipt podziemnej bariery.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andydr/CC/Flickr)

Kilkuset sympatyków radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas protestowało na południu Strefy Gazy przeciwko budowie przez Egipt podziemnej bariery na granicy z tym terytorium.

Według izraelskiego dziennika _ Haarec _ stalowa bariera, która ma mieć 10 km długości i może sięgać 30 metrów pod powierzchnię gruntu, ma przeszkodzić w drążeniu tuneli pod granicą Strefy Gazy z Egiptem. Podziemne trasy używane są do przemytu towarów i broni.

Rzecznik Hamasu Fawzi Barhum powiedział, że efektem bariery będzie _ uduszenie się mieszkańców _ Strefy Gazy i _ prawdziwa katastrofa _ na tym terytorium.

Izrael objął Strefę Gazy ścisłą blokadą po tym, jak Hamas przejął kontrolę nad tym terytorium w czerwcu 2007 roku, wypierając z niego umiarkowany ruch Fatah, kierowany przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa.

Egipt uczestniczy w tej blokadzie, choć zarazem pośredniczy w rozmowach o pojednaniu między Fatahem i Hamasem. W ostatnim czasie negocjacje te znalazły się w impasie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Egipt walczy z przemytnikami ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/egipt;walczy;z;przemytnikami,13,0,565517.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: palestyna, bariera, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz