Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grzegorz schetyna
30.04.2009 09:47

Protest stoczniowców. Będą wyjaśnienia

Powstała komisja, która zbada przebieg środowej manifestacji w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komendant główny policji powołał komisję do wyjaśnienia przebiegu wczorajszej manifestacji stoczniowców w Warszawie - poinformował w czwartek wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

- _ Była próba przedostania się przez płoty i agresywne zachowanie demonstrantów, dlatego policja musiała zareagować i zareagowała _ - powiedział Schetyna w Radiu ZET. Zaznaczył, że stoczniowcy otrzymali pozwolenie na demonstrację od urzędu miasta, gdyż miała to być pokojowa demonstracja. - _ Po kilkunastu minutach umowa została złamana i pojawiła się agresja, zupełnie niepotrzebnie _ - mówił wicepremier.

W tego typu sprawach - powiedział - jest _ zawsze taka sama procedura _, czyli powołanie komisji. Dodał, że wnioski tej komisji mają być znane jeszcze w czwartek.

Podczas środowej demonstracji stoczniowców ze Stoczni Gdańsk w stolicy doszło do starć manifestantów z policją. Funkcjonariusze użyli pałek i gazu łzawiącego. Koordynator mazowieckiego pogotowia ratunkowego Marek Niemirski powiedział, że poszkodowanych zostało ponad 25 osób. Dwóch związkowców trafiło do szpitala przy ul. Lindleya na oddział intensywnej terapii z niewydolnością dróg oddechowych. Łącznie hospitalizowanych było około 10 osób, w tym pięciu policjantów.

Tagi: grzegorz schetyna, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz