Notowania

lepper
02.08.2007 10:40

Przy Lepperze zostanie 15 posłów?

Według byłego posła Samoobrony Alfreda Budnera, rozpad klubu Samoobrony jest przesądzony, a przy szefie partii Andrzeju Lepperze zostanie ok. 15 posłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Według byłego posła Samoobrony Alfreda Budnera, rozpad klubu Samoobrony jest przesądzony, a przy szefie partii Andrzeju Lepperze zostanie ok. 15 posłów. *

Budner wyliczaa, że wśród "piętnastki", która nie opuści Leppera będą: Genowefa Wiśniowska, Janusz Maksymiuk, Krzysztof Filipek i Krzysztof Sikora oraz - jak powiedział - "ludzie Maksymiuka związani z dawnym służbami bezpieczeństwa". "Oni nie mają wyjścia, bo nikt rozsądny ich nie przyjmie" - dodał

_ Budner podkreślił, że "jest pewny", iż dojdzie do "rozsypania się" klubu Samoobrony liczącego obecnie 44 posłów i nie wykluczał, że w Sejmie powstanie nowy klub. _ Jak mówił, rozmawia ze swoimi dawnymi kolegami klubowymi o "bezzasadności pozostawania w zaklętym kręgu Leppera i Maksymiuka".

"Są w Samoobronie normalni ludzie, którzy trzeźwo postrzegają sytuację, nie pójdą już na żadne ustępstwa wobec Leppera, który wiele obiecywał i nie wywiązał się z tych obietnic" - dodał. W jego ocenie, został już położony "mocny fundament" pod nowy klub.

Również Ryszard Czarnecki (europoseł, wykluczony z Samoobrony w lipcu) przyznaje, że rozmawia z posłami Samoobrony o wsparciu dla rząduJarosława Kaczyńskiego. W jego ocenie, takie rozmowy prowadzi także nowy minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz (poseł PiS, kiedyś również związany z Samoobroną).

"Mojzesowicz rozmawia z posłami, także z posłami Samoobrony, wiem, że dzwonią do niego, wiem, że umawiają się na spotkania. Ja również nie odkładam telefonu, gdy dzwonią moi koledzy z Samoobrony, rozmawiam z nimi, spotykam się (...) i tłumaczę, że alternatywy dla rządu Jarosława Kaczyńskiego nie ma, a jeśli jest to gorsza, bo liberalna" - podkreślił Czarnecki.

Czarnecki dodał, że posłowie Samoobrony "nie są samobójcami". "Większość z nich ma świadomość, że wyjście Samoobrony z koalicji oznacza prawie na pewno nowe wybory, czyli ufundowanie władzy dla liberałów z PO i postkomunistów z SLD" - mówił.

Zaznaczył jednak, że on sam jest za tym, by cała Samoobrona zdecydowała się na pozostanie w koalicji. Jak mówił, liczy na to, że podczas zaplanowanych na niedzielę obrad Rady Krajowej Samoobrony nie dojdzie do "głupoty", czyli do wycofania ministrów rekomendowanych przez tę partię z rządu.

_ Budner spodziewa się, że jeśli na pierwszym posiedzeniu po wakacjach dojdzie do głosowania nad skróceniem kadencji Sejmu, to większość posłów Samoobrony - wbrew Lepperowi - zagłosuje za utrzymaniem parlamentu i koalicji. _ Zdaniem Budnera jeżeli dojdzie do wcześniejszych wyborów parlamentarnych to, ludzie, którzy odejdą z Samoobrony, wystartują w nich z list PiS lub samodzielnie, pod szyldem własnej nowej formacji, która - jak mówił - mogłaby nosić nazwę "Samoobrona Odrodzenie".

W ocenie Budnera, Andrzej Lepper jest już "człowiekiem przegranym", a w Samoobronie rządzi Janusz Maksymiuk. "Maksymiuk ze swoim dworem to partia elit niekoniecznie praworządnych" - mówi.

Tagi: lepper, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz