Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przywódcy Al-Kaidy ukrywają się w Pakistanie

0
Podziel się

Co najmniej kilku terrorystów ukrywa się w Kwecie, stolicy prowincji Beludżystan.

Przywódcy Al-Kaidy ukrywają się w Pakistanie
(PAP/EPA)
bEgYfMEl

Co najmniej kilku przywódców Al-Kaidy nadal przebywa w Pakistanie. Poinformowała o tym w Peszawarze amerykańska konsul, powołując się na dane wywiadowcze świadczące, że część kierownictwa Al-Kaidy ukrywa się w Kwecie, stolicy prowincji Beludżystan.

Amerykańska konsul podkreśliła jednocześnie, że nie ma pewności, czy w Kwecie przebywa Osama bin Laden. Przywódcom Al-Kaidy ukrywającym się w Kwecie udaje się przedostawać co pewien czas do Afganistanu, by tam kierować akcjami przeciwko siłom NATO. Zdaniem amerykańskiej konsul, władze pakistańskie wiedzą o obecności przywódcow Al-Kaidy w prowincji Beludżystan.

ZOBACZ TAKŻE: Afganistan: Amerykanie zaczęli ofensywę
Władze w Islamabadzie określiły te wypowiedzi mianem spekulacji i zapewniły, że nikt ze ścisłego kierownictwa Al-Kaidy nie znalazł schronienia w Kwecie.

bEgYfMEn

Informacje przekazane przez amerykańską konsul zbiegły się z wiadomościami o planowanych przez Stany Zjednoczone lotach bezzałogowych samolotów szpiegowskich nad Beludżystanem. Samoloty te przeprowadzały wielokrotnie ataki rakietowe na domniemane kryjówki ekstremistów na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

bEgYfMEO
KOMENTARZE
(0)