Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL może wystawić kobietę w wyborach prezydenckich

0
Podziel się:

Taką możliwość zapowiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek.

PSL może wystawić kobietę w wyborach prezydenckich
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECurNcR

- _ Kandydatem PSL w wyborach prezydenckich będzie kobieta _ - zapowiada poseł Eugeniusz Kłopotek. Polityk nie chce ujawnić, czy ma na myśli obecną wicemarszałek Sejmu Ewę Kierzkowską.

_ - PSL da szansę kobiecie _ - powiedział Kłopotek w programie _ Kawa na ławę _ w TVN 24.

_ - Skoro kobiety chcą władzy, równowagi, chcą parytetów, a wszystkie główne ugrupowania wystawiają facetów, to my, PSL, postrzegane jako typowo męska partia, postawimy na kobietę _ - dodał poseł PSL.

bECurNcT

Kłopotek nawiązał do wypowiedziAleksandra Kwaśniewskiegopodczas konwencji SLD, która zarekomendowała kandydaturę wiceszefa partiiJerzego Szmajdzińskiegow przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Były prezydent, nawiązując do słów Martina Luthera Kinga, powiedział, że _ miał sen, w którym ludzie lewicy, niezależnie od tego, jaką drogę przeszli, jak bardzo się poróżnili, są ze sobą razem _.

_ - Też miałem sen, że w przyszłym roku na fotelu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zasiądzie kobieta, na którą chce głosować 50 procent naszej populacji _ - powiedział Kłopotek.
* ZOBACZ TAKŻE:*
Szmajdziński powalczy o prezydenturę
Tusk odpuszcza radykalne zmiany w konstytucji
Schetyna: Nie zlikwidujemy wyborów prezydenckich

Poseł PSL nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie czy PSL poprze Ewę Kierzkowską. Kierzkowska jest jedyną kobietą w sejmowym klubie ludowców. Od czerwca jest wicemarszałkiem Sejmu.

Szef klubu PSLStanisław Żelichowskizapowiada, że partia ogłosi kogo poprze w wyborach prezydenckich w pierwszym kwartale 2010 roku.

bECurNdu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)