Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL też chce debat. Na 10 tematów

0
Podziel się

Janusz Piechociński twierdzi, że politycy kłócą się o rzeczy bez znaczenia.

PSL też chce debat. Na 10 tematów
(PAP/Radek Pietruszka)
bDAqwdud

Wizja Europy, polityka zewnętrzna i rozszerzania UE, bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne oraz propozycje dla konkretnych regionów Polski - to niektóre z tematów 10 debat wyborczych, jakich przeprowadzenie zaproponowało PSL.

Ludowcy chcą, by w każdym z 13 okręgów wyborczych przedstawiciele różnych komitetów wyborczych spotkali się i w obecności mediów oraz z udziałem publiczności dyskutowali o sprawach związanych z członkostwem Polski w UE.

_ - Toczymy kampanię na zupełnie innych polach niż powinna się ona toczyć - ani nie mówimy o Polsce w Europie, ani o Europie w Polsce, ani nie mówimy o przeszłości skąd wyszliśmy (...), ani nie mówimy o wizji. Kłócimy się o rzeczy bez znaczenia _ - mówił poseł Stronnictwa, jednocześnie lider warszawskiej listy PSL Janusz Piechociński.

bDAqwduf

Według niego, debaty powinny się odbyć na uczelniach w miastach - stolicach okręgów wyborczych.

Zdaniem Piechocińskiego, debaty pozwolą lepiej poznać i zweryfikować kandydatów oraz ich predyspozycje do zasiadania w Parlamencie Europejskim.

Tematy debaty zaproponowane przez Piechocińskiego to: _ Dziedzictwo _ - skąd wyszliśmy, gdzie dzisiaj jesteśmy; _ Wizja Europy _ - Jedno państwo, federacja ojczyzn, Europa administracji, czy obywateli; _ Polityka zewnętrzna i rozszerzenia UE _; _ Infrastruktura, budownictwo i transport _.

PSL chce, żeby kandydaci porozmawiali również o zakresie i narzędziach regulacji w gospodarce, bezpieczeństwie energetycznym i ekologicznym, Wspólnej Polityce Rolnej i przyszłości przestrzeni wiejskiej w UE, głównych wyzwaniach i propozycji dla polskiej prezydencji we wspólnocie.

bDAqwdul

Na debatach miały by być też omówione sprawy dotyczące edukacji i nowych technologii oraz propozycji kandydatów dla regionów, z których startują.

_ - Wzywamy aby w tej przestrzeni zmierzyli się kandydaci na europosłów, aby można było ocenić stopień ich przygotowania i wiarygodność _ - podkreślił Piechociński.

ZOBACZ TAKŻE:

bDAqwduG
eurowybory
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)