Notowania

rosja
11.12.2007 09:10

Putin wybrał Miedwiediewa bo był najsłabszy?

Dmitrij Miedwiediew jako prezydent Rosji będzie miał ograniczony wpływ na politykę - donosi rosyjska prasa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Dmitrij Miedwiediew wygrał polityczny przetarg i został następcą Władimira Putina - piszą "Wiedomosti",

Według "Wiedomosti", które powołują się na dwa źródła zbliżone do Kremla, "wybranie Miedwiediewa na prezydenta nie oznacza, że Rosja obierze bardziej liberalny kurs w polityce i gospodarce".

"Prezydent na pewno zrównoważy Miedwiediewa, wyznaczając na kluczowe stanowiska państwowe przedstawicieli resortów siłowych i zwolenników twardej polityki" - prognozuje jeden z informatorów gazety.

Zdaniem drugiego źródła, stanowisko szefa rządu dostanie się innemu z pierwszych wicepremierów Siergiejowi Iwanowowi, zaś wpływowy zastępca szefa Administracji Prezydenta Igor Sieczin stanie na czele dużej korporacji państwowej.

"Wiedomosti" zauważają, że "Miedwiediew będzie dodatkowo związany wskazówkami Putina i planem gospodarczym, który jest już gotowy.

"Teraz rząd kończy prace nad programem rozwoju Rosji do 2020 roku, który powinien zostać zatwierdzony przed wyborami prezydenckimi. Dokument będzie zawierać nie tylko scenariusze makroekonomicznego rozwoju kraju, ale także ideologię rozwoju poszczególnych gałęzi i regionów" - podkreśla dziennik.

"Pełni władzy Miedwiediew nie uzyska - będzie ją ograniczać putinowski kurs, parlamentarna większość i kadrowe uzgodnienia z prezydentem" - uważa cytowany przez "Wiedomosti" politolog Igor Bunin.

Gazeta zaznacza, że wybór Miedwiediewa nie był uwarunkowany jego sukcesami zawodowymi, popularnością czy też silnymi wpływami w aparacie państwa.

"Były szef (prezydenckiej) administracji został wybrany jako najsłabszy z możliwych pretendentów. W odróżnieniu od innych lojalnych wobec prezydenta współpracowników Miedwiediew zawsze znajdował się o szczebel niżej w hierarchii służbowej niż Putin"- piszą "Wiedomosti".

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz