Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obama
19.01.2010 10:54

Rok Obamy: więcej sukcesów niż porażek

Washington Post: Pierwszy rok prezydentury przyniósł więcej sukcesów niż porażek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pierwszy rok prezydentury Baracka Obamy przyniósł więcej sukcesów niż porażek - ocenia _ Washington Post _ w artykule opublikowanym na dzień przed rocznicą inauguracji Obamy.

Autor, Fred Hiatt, zauważa, że Obama _ objął urząd w przerażającej sytuacji gospodarczej _.Prezydent zebrał _ nadzwyczaj kompetentny zespół ekonomiczny _ i podjął _ drastyczne kroki _, by zaradzić wielkiej recesji, które zdaniem publicysty _ odniosły sukces _. Nie doszło do załamania finansowego i wielkiego kryzysu.

W kolejnej sferze leżącej w gestii prezydenta, czyli bezpieczeństwa kraju, Obama poradził sobie raczej dobrze. Również zgromadził zespół, który _ w większości sformułował rozsądną strategię obrony przed terroryzmem _ - ocenia autor. Według niego Obama _ odtworzył równowagę między bezpieczeństwem a wolnością _ w sposobie traktowania terrorystów i podejrzanych o terroryzm.

Publicysta chwali Obamę za to, że _ wysłał jasny sygnał do innych krajów o tym, że USA są przywiązane do swych wartości i obrony własnej _. Starał się też _ wytyczyć szlak dla Ameryki pomiędzy arogancją a izolacjonizmem _.

Prezydent _ odłożył wiele trudnych wyborów _, ale był ponaglany przez _ inne trudne wybory _. W większości z nich Obama _ wybrał dobrze _ - ocenił Hiatt. Według niego w każdej sferze _ były niedociągnięcia i pomyłki _, jednak _ w sprawach, które w ciągu jego pierwszego roku liczyły się najbardziej, Obama postąpił słusznie _

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz