Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Roman Giertych wraca do polityki?

0
Podziel się:

Taką tezę stawia Joachim Brudziński z PiS. I zarzuca byłemu wicepremierowi, że popiera PO.

Roman Giertych wraca do polityki?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef komitetu wykonawczego PiSJoachim Brudzińskiuważa, żeRoman Giertychwyraźnie popiera Platformę Obywatelską. Mają o tym świadczyć m.in. kontrowersyjne wypowiedzi byłego wicepremiera o zbieraniu _ haków _ przez Jarosława Kaczyńskiego.

Były przywódca Ligi Polskich Rodzin i były wicepremier powiedział przedwczoraj, że premierJarosław Kaczyńskizbierał materiały obciążająceDonalda Tuska,Sławomira Nowaka,Grzegorza SchetynęiBronisława Komorowskiego.

Według Giertycha, chodziło też o informacje z odległej przeszłości, czasem dotyczące spraw obyczajowych.

Joachim Brudziński uznaje te wypowiedzi Giertycha za próbę ponownego zaistnienia w polityce.

POSŁUCHAJ JOACHIMA BRUDZIŃSKIEGO:

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pozwie Romana Giertycha do sądu, a ten zapowiedział, iż złoży pozew przeciwko przywódcy PiS.

Roman Giertych oświadczył, że Jarosław Kaczyński swą wypowiedzią naruszył jego dobra osobiste. Były lider LPR określił słowa prezesa PiS mianem _ bezczelnych insynuacji _.

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna uważa, że sprawa zbierania haków na polityków opozycji przez Jarosława Kaczyńskiego powinna zostać wyjaśniona.

Polityk dodał, że nie jest zdziwiony doniesieniami Romana Giertycha na ten temat. Jego zdaniem, wpisuje się to w zjawisko - jak to określił - _ inwigilacji opozycji _ za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Grzegorz Schetyna uważa, że jeśli sąd potwierdziłby informacje Giertycha, mogłoby się to dla Jarosława Kaczyńskiego skończyć Trybunałem Stanu.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)