Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja dementuje: Nie ma planów wzmocnienia floty

0
Podziel się

Miała to być na rozmieszczenie baterii amerykańskich Patriotów w Polsce.

Rosja dementuje: Nie ma planów wzmocnienia floty
(defenselink.mil/public domain)
bEiGvCSt

Ministerstwo Obrony Rosji zaprzeczyło, jakoby planowało wzmocnić Flotę Bałtyckąw odpowiedzi na plany rozmieszczenia amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot w Polsce.

_ - Podana przez niektóre media informacja o rzekomym wzmocnieniu nawodnej, podwodnej i lotniczej części Floty Bałtyckiej jest niezgodna z rzeczywistością _ - oświadczył rosyjski resort obrony.

Wzmocnienie Floty Bałtyckiej w odpowiedzi na plany rozmieszczenia baterii Patriotw pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkimzapowiedział wcześniej wysoki rangą przedstawiciel Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

bEiGvCSv

Ostatnio minister obrony narodowej Bogdan Klich ogłosił, żena miejsce stacjonowania amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot wybrany został Morąg, 70 km od granicy z obwodem kaliningradzkim.

Klich zaznaczył, że zdecydowały o tym wyłącznie względy praktyczne, a nie polityczne. Szef MON zapewnił, że dla wyboru lokalizacji nie miało znaczenia, że Morąg leży blisko obwodu kaliningradzkiego.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiGvCSW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)