Notowania

rosja
21.01.2010 11:22

Rosja dementuje: Nie ma planów wzmocnienia floty

Miała to być na rozmieszczenie baterii amerykańskich Patriotów w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(defenselink.mil/public domain)

Ministerstwo Obrony Rosji zaprzeczyło, jakoby planowało wzmocnić Flotę Bałtyckąw odpowiedzi na plany rozmieszczenia amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot w Polsce.

_ - Podana przez niektóre media informacja o rzekomym wzmocnieniu nawodnej, podwodnej i lotniczej części Floty Bałtyckiej jest niezgodna z rzeczywistością _ - oświadczył rosyjski resort obrony.

Wzmocnienie Floty Bałtyckiej w odpowiedzi na plany rozmieszczenia baterii Patriotw pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkimzapowiedział wcześniej wysoki rangą przedstawiciel Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

Ostatnio minister obrony narodowej Bogdan Klich ogłosił, żena miejsce stacjonowania amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot wybrany został Morąg, 70 km od granicy z obwodem kaliningradzkim.

Klich zaznaczył, że zdecydowały o tym wyłącznie względy praktyczne, a nie polityczne. Szef MON zapewnił, że dla wyboru lokalizacji nie miało znaczenia, że Morąg leży blisko obwodu kaliningradzkiego.

* ZOBACZ TAKŻE:*

    * [ Sikorski: O nieuzbrojone patrioty trzeba pytać USA ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;o;nieuzbrojone;patrioty;trzeba;pytac;usa,145,0,563601.html )
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz