Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
21.08.2008 08:36

Rosjanie wychodzą z Gori

O odwrocie informuje agencja Reutera. Gruzińskie media twierdzą, że wojska się nie wycofują.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Rosyjskie oddziały w czwartek rano zaczęły opuszczać gruzińskie miasto Gori - podaje agencja Reutera, powołując się na rosyjski Interfax.

Według tego źródła, o rozpoczęciu operacji wycofywania wojsk z Gori poinformował w Moskwie rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji.

Z kolei według gruzińskich mediów wojska rosyjskie nie opuściły terytorium Gruzji. Dziś rano na rogatkach Gori stały jeszcze rosyjskie patrole a miasto znajdowało się pod kontrolą Rosjan.

Dojazd do kontrolowanego przez Rosjan miasta bezpośrednią drogą z Tbilisi był niemożliwy. Przepuszczano jedynie służby medyczne i pomoc humanitarną.

Wyraźne ruchy wojsk rozpoczęły się jednak już wczoraj. Gori opuściła część czołgów i ciężkiego sprzętu. Zniknęły dwie blokady na południowym i zachodnim moście.

Według prezydenta Micheila Saakaszwili - Rosjanie zmniejszają liczebność swoich oddziałów w jednym miejscu ale nasilają w innym. Zdaniem gruzińskiego prezydenta rosyjskie wojska stwarzają pozory odwrotu.

| STAN WYJĄTKOWY W OSETII PŁD. ZNIESIONY |
| --- |
| Z kolei w Osetii Południowej zniesione zostały w środę wieczorem ograniczenia stanu wyjątkowego - podano w Cchinwali. Rozporządzenie w tej sprawie - poinformowały miejscowe służby prasowe - podpisane zostało przez prezydenta tej separatystycznej republiki gruzińskiej Eduarda Kokojty. W mocy utrzymana została jednak godzina policyjna w republice. |

Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz