Notowania

sondaż
07.08.2008 06:49

Rośnie poparcie dla PO, PiS i SLD

Zmiany w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni są jednak minimalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sejmowa awantura o immunitet byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PiSZbigniewa Ziobrynie zmieniła wyraźnie poparcia dla partii politycznych - wynika z sondażu _ Gazety Wyborczej _. Zmiany w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni są minimalne.

Po jednym punkcie procentowym zyskały Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 49 procent wyborców, Prawo i Sprawiedliwość z 29-procentowym poparciem oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej, który ma wśród wyborców 10 procent zwolenników.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Co trzeci Polak chce prezydenta Tuska ]( http://news.money.pl/artykul/co;trzeci;polak;chce;prezydenta;tuska,184,0,359608.html )
* [ Mniej ufamy rządowi ]( http://news.money.pl/artykul/mniej;ufamy;rzadowi,111,0,351855.html )
* [ Tusk i Kaczyński najbardziej godni zaufania ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;i;kaczynski;najbardziej;godni;zaufania,26,0,339226.html )

Dwucyfrowy wynik Sojusz osiągnął po raz drugi od marcowego rozpadu LiD. Polskie Stronnictwo Ludowe znalazło się minimalnie pod 5-procentowym progiem wyborczym. Za ludowcami znajdują się Liga Polskich Rodzin - 3 procent i Samoobrona 2 procent . Poparcie poniżej 1 procenta odnotowały Socjaldemokracja Polska i Parta Demokratyczna.

Badanie zrealizowała PBS DGA w dniach 1-3 sierpnia
na reprezentatywnej próbie losowej 1054 osób.

Tagi: sondaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz