Notowania

rosja
28.08.2009 12:02

Rosyjskie media kontynuują antypolską kampanię

Wypowiadają się na ten temat rosyjscy historycy jak i szanowani w Rosji naukowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thisisbossi/CC/Flickr)

*Większość rosyjskich mediów - w przeddzień 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej - kontynuuje czarną propagandę przeciwko Polsce. Wypowiadają się w nich zarówno mało znani rosyjscy historycy jak i szanowani w Rosji naukowcy. *
Profesor prawa międzynarodowego w Akademii Dyplomatycznej przy MSZ Rosji, Oleg Chlestow pisze na łamach _ Niezawisimoj Gazety _, że tajny protokół do paktu Ribbentrop-Mołotow zaistniał po to _ aby w przypadku zaprzestania istnienia państwa polskiego zapobiec przesuwaniu się Niemiec do starych granic Związku Radzieckiego oraz dla obrony ukraińskiego i białoruskiego narodu _.

Profesor Chlestow uważa, że polsko-niemiecka deklaracja o niestosowaniu przemocy z 1934 roku nie różniła się od paktu Ribbentrop-Mołotow.

Historyk Jurij Żukow powiedział natomiast gazecie _ Komsomolskaja Prawda _, że w _ 1918 roku Polska zagarnęła Niemcom Śląsk _ i _ przejęła kontrolę nad wolnym miastem Gdańsk zamieszkałym wyłącznie przez Niemców _. Historyk powiedział też, że w 1938 roku Polska uczestniczyła w podziale Czechosłowacji i odebrała Wileńszczyznę, pozostawiając szczątki Litwy. Jego zdaniem w przedwojennej Polsce _ gnębiono wszystkie mniejszości narodowe _ i nie wiadomo dokładnie, ile 40 czy 60 tysięcy wziętych do niewoli żołnierzy Armii Czerwonej _ zlikwidowali Polacy _ w latach 1921-22.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Miedwiediew: Rosja będzie broniła prawdy o II wojnie światowej ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;rosja;bedzie;bronila;prawdy;o;ii;wojnie;swiatowej,229,0,429285.html )
* [ Skandaliczne zarzuty w Rosji. "Polska sojuszniczką Hitlera" ]( http://news.money.pl/artykul/skandaliczne;zarzuty;w;rosji;polska;sojuszniczka;hitlera,32,0,523040.html )
* [ Pastusiak przeciw wykorzystaniu Putina. Do "bijatyki" ]( http://news.money.pl/artykul/pastusiak;przeciw;wykorzystaniu;putina;do;bijatyki,62,0,524350.html )
Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz