Notowania

sondaż
18.09.2008 13:54

Rząd ma dwa razy więcej zwolenników niż przeciwników

Gabinet Donalda Tuska popiera 45 proc. pytanych przez CBOS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

45 proc. ankietowanych przez CBOS popiera gabinet Donalda Tuska. 22 proc. określa się jako przeciwnicy rządu. 29 proc. wyraża wobec niego obojętność - wynika z sondażu CBOS.

Poparcie dla rządu w stosunku do sierpniowego badania wzrosło o 2 punkty proc. Liczba przeciwników rządu spadła w takim samym stosunku.

Coraz lepiej postrzegany jest premier Donald Tusk. Zadowolenie z faktu, że stoi on na czele rządu deklaruje 55 proc. badanych (o 6 punktów proc. więcej niż w sierpniu). 32 proc. ankietowanych jest z tego powodu niezadowolonych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sondaż: Rząd kiepski, Sikorski dobry ]( http://news.money.pl/artykul/sondaz;rzad;kiepski;sikorski;dobry,177,0,369073.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Poprawiły się opinie o wynikach działalności rządu. Efekty jego pracy dobrze ocenia 50 proc. badanych (o 6 punktów proc. więcej niż w sierpniu), 34 proc. respondentów - o 3 punkty proc. mniej niż przed miesiącem - wyraża krytycyzm w tej sprawie.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 5-9 września na liczącej 1070 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Tagi: sondaż, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz