Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sarkozy
28.05.2008 06:39

Sarkozy chce silnej Polski w UE

Umowa o strategicznym partnerstwie między Polską i Francją ma pomóc we współpracy w takich dziedzinach jak rolnictwo i energetyka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Dziś prezydenci Polski i Francji podpiszą umowę o strategicznym partnerstwie między naszymi krajami.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy w dniu swej wizyty w Polsce mówi_ Dziennikowi _, że stosunki francusko-polskie są zakorzenione we wspólnej historii i wzmocnione więzami łączącymi oba społeczeństwa.

Zdaniem francuskiego przywódcy dziś, kiedy oba kraje działają wspólnie w ramach zjednoczonej Europy, trzeba im nadać nowy rozmach. Nicolas Sarkozy przekonuje, że taki właśnie jest sens partnerstwa strategicznego.

Sarkozy podkreśla, że porozumienie o strategicznym partnerstwie między Francją i Polską pozwoli obu krajom lepiej współpracować w takich dziedzinach, jak rolnictwo czy energetyka, dla których zostały utworzone francusko-polskie grupy robocze.

Nicolas Sarkozy gratuluje także Polsce uczestnictwa w misji Unii Europejskiej w Czadzie. Podkreśla, że to przykład polskiego zaangażowania we wspólną politykę zagraniczną i bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

W opinii francuskiego przywódcy Polska w ciągu kilku lat zajęła przysługujące jej ważne miejsce w działaniach Europy na całym świecie.

Tagi: sarkozy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz