Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sarkozy nie zbojkotuje olimpiady

0
Podziel się

Prezydent Francji będzie uczestniczył w ceremonii inauguracyjnej letnich igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Sarkozy nie zbojkotuje olimpiady
(PAP/ EPA)
bDAxXHlx

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy będzie 8 sierpnia uczestniczył w ceremonii inauguracyjnej letnich igrzysk olimpijskich w Pekinie, reprezentując zarówno Paryż, jak i Brukselę.

Francuski prezydent powiadomił o swej decyzji prezydenta Chin Hu Jintao w kuluarach odbywającego się w Toyako na północy Japonii szczytu państw G8.

Od czasu brutalnego stłumienia przez chińskie władze marcowych protestów w Tybecie, Sarkozy rozważał możliwość bojkotu uroczystości otwarcia igrzysk. Warunkiem jego przybycia miało być wznowienie dialogu pomiędzy chińskim rządem a wysłannikami tybetańskiego przywódcy duchowo-politycznego dalajlamy. Wprawdzie spotkanie takie zaplanowano, jednak w uzasadnieniu decyzji Sarkozy'ego Pałac Elizejski nie odwołuje się do tego faktu.

bDAxXHlz

Francuskie media już w ubiegłym tygodniu informowały, że Sarkozy weźmie udział w uroczystości otwarcia igrzysk olimpijskich, lecz Pałac Elizejski nie potwierdził wówczas tych doniesień.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent Francji skonsultował swój wyjazd do Pekinu z przywódcami innych państw europejskich. Jako przywódca kraju sprawującego w tym półroczu przywództwo w Unii Europejskiej, będzie na olimpiadzie reprezentował zarówno Paryż, jak i Brukselę.

bDAxXHlF
bDAxXHma
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)