Notowania

sarkozy
09.07.2008 07:18

Sarkozy nie zbojkotuje olimpiady

Prezydent Francji będzie uczestniczył w ceremonii inauguracyjnej letnich igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy będzie 8 sierpnia uczestniczył w ceremonii inauguracyjnej letnich igrzysk olimpijskich w Pekinie, reprezentując zarówno Paryż, jak i Brukselę.

Francuski prezydent powiadomił o swej decyzji prezydenta Chin Hu Jintao w kuluarach odbywającego się w Toyako na północy Japonii szczytu państw G8.

Od czasu brutalnego stłumienia przez chińskie władze marcowych protestów w Tybecie, Sarkozy rozważał możliwość bojkotu uroczystości otwarcia igrzysk. Warunkiem jego przybycia miało być wznowienie dialogu pomiędzy chińskim rządem a wysłannikami tybetańskiego przywódcy duchowo-politycznego dalajlamy. Wprawdzie spotkanie takie zaplanowano, jednak w uzasadnieniu decyzji Sarkozy'ego Pałac Elizejski nie odwołuje się do tego faktu.

Francuskie media już w ubiegłym tygodniu informowały, że Sarkozy weźmie udział w uroczystości otwarcia igrzysk olimpijskich, lecz Pałac Elizejski nie potwierdził wówczas tych doniesień.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Francuzi za bojkotem otwarcia olimpiady ]( http://news.money.pl/artykul/francuzi;za;bojkotem;otwarcia;olimpiady,228,0,335076.html )

Prezydent Francji skonsultował swój wyjazd do Pekinu z przywódcami innych państw europejskich. Jako przywódca kraju sprawującego w tym półroczu przywództwo w Unii Europejskiej, będzie na olimpiadzie reprezentował zarówno Paryż, jak i Brukselę.

Tagi: sarkozy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz