Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
senat
21.08.2006 13:12

Senatorowie PiS zajmą się lustracją

Klub senatorów Prawa i Sprawiedliwości ma zdecydować o ewentualnych poprawkach do ustawy lustracyjnej. Przygotowali je senatorowie: Zbigniew Romaszewski z PiS i Krzysztof Piesiewicz z Platformy Obywatelskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

Senatorowie proponują między innymi utrzymanie statusu pokrzywdzonego oraz oświadczeń lustracyjnych. Są też przeciwni ujawnianiu całej zawartości teczek; chcą zapewnić osobom represjonowanym zachowanie ich prywatności.

Autor ustawy lustracyjnej, poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zapowiada, że będzie proponował
Mularczyk: Ujawniać informacje o życiu prywatnym senatorom większą ochronę osób inwigilowanych przez komunistyczne służby. Poseł wyjaśnił, że chodzi o zachowanie w tajemnicy informacji dotyczących życia prywatnego. Jego zdaniem nie powinno to jednak dotyczyć osób publicznych.
Poseł Mularczyk będzie także proponował senatorom, aby osoby, które będą występowały do IPN o zaświadczenia, bądź też znalazły się na opublikowanej liście agentów, miały możliwość odniesienia się do informacji na swój temat:

Mularczyk dodał, że do przyjęcia jest też kilka poprawek wniesionych do ustawy lustracyjnej
Mularczyk: Można odnieść się do dokumentów IPN przez senacką komisję praw człowieka i praworządności, ale nie te, które przywracają sąd lustracyjny, obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych i status pokrzywdzonego.
Zamiast statusu pokrzywdzonego PiS rozważa publikowanie listy osób inwigilowanych przez służby. Szef senatorów PiS Krzysztof Putra twierdzi, że propozycja ta prawdopodobnie zostanie przyjęta.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: senat, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz