Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sikorski: Komorowski postąpił wobec mnie nie fair

0
Podziel się:

Marszałek przełożył planowane na jutro expose szefa MSZ.

Sikorski: Komorowski postąpił wobec mnie nie fair
(PAP/Jerzy Undro)

Marszałek SejmuBronisław Komorowskiodłożył planowane na jutro expose szefa MSZ na temat polskiej polityki zagranicznej.

Pierwotnie informacja o założeniach polskiej polityki zagranicznej, którą co roku przedstawia Sejmowi szef MSZ, miała się odbyć w połowie lutego. Wystąpienie Sikorskiego planowane następnie na 17 marca także zostało odwołane.

_ - Ja rzeczywiście poprosiłem o przeniesienie z lutego, ze względu na operację kolana, na 17 marca. To było uzgodnione z premierem, prezydentem, z Komisją Spraw Zagranicznych. Okazuje się, że expose nie może być, bo marszałek Komorowski tak zdecydował, ale marszałek Komorowski zgadza się na naszą debatę partyjną w Sejmie. Nie wydaje mi się, że to jest fair _ - ocenił minister.

_ - Uważam, że powinna być debata na ubitej ziemi, ale ta ziemia powinna być płaska, równa, a nie przechylona w jedną stronę _ - dodał minister.

Minister pytany, czy jego zdaniem przełożenie informacji oznacza, że Komorowski obawia się, że minister zbyt dobrze w niej wypadnie, Sikorski odpowiedział: _ nie chcę spekulować, ale znalazł jakieś powody regulaminowe, dla których expose nie może mieć miejsca, a debata partyjna może mieć miejsce _.

Sikorski powiedział jednak, że zgadza się, by - jeśli premierDonald Tusktak zdecyduje - debata między nim a marszałkiem Sejmu odbyła się w środę po południu.

O informację Sikorskiego na temat priorytetów polityki zagranicznej upomniał się też w zeszłym tygodniu klub PiS. Szefowa klubuGrażyna Gęsickawystosowała do Komorowskiego list w tej sprawie.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)