Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sikorski
12.09.2007 11:47

Sikorski: Zawiodłem się na Kaczyńskim

Radosław Sikorski, b. minister obrony narodowej będzie kandydował do Sejmu z listy PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Radosław Sikorski, b. Minister Obrony Narodowej będzie kandydował do Sejmu z listy PO. Jego nazwisko ma znaleźć się na pierwszym miejscu bydgoskiej listy Platformy obywatelskiej. *

Sikorski był senatorem PiS, a następnie szefem MON-u w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, ale zrezygnował z funkcji 2007 r. Według spekulacji, przyczyną odejścia Sikorskiego z rządu był konflikt z Antonim Macierewiczem.

Sikorski - dziennikarz i politolog, w latach 80-tych mieszkał w Wielkiej Brytanii jako uchodźca polityczny, był zagranicznym korespondentem m.in. "The Observer".

W rządzie Olszewskiego w 1992 r. Sikorski był wiceministrem obrony narodowej, w latach 1998-2001 wiceministrem spraw zagranicznych.

"Z przykrością obserwuję konwulsje rządu PiS. Ja się nie zmieniłem, nadal chcę Polski silnej i niezależnej, ale uważam, że taką Polskę może stworzyć tylko Platforma Obywatelska. " - powiedział Sikorski podczas konferencji prasowej.

Dziennikarze niestety nie mięli okazji usłyszeć odpowiedzi na ani jedno pytanie. Również po konferencji były minister obrony był małomówny. Zapowiedział, że więcej szczegółów zdradzi na sobotniej konwencji PO oraz zapewniał, że jego wybór jest wyborem za Platformą, a nie przeciwko komukolwiek.

Tagi: sikorski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz