Notowania

prawybory
26.03.2010 19:36

Słaba frekwencja w prawyborach w PO

W prawyborach zagłosowało ponad 21 tys. członków Platformy. To mniej niż połowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Frekwencja w prawyborach prezydenckich PO wyniosła 47,47 proc. - poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, kierująca komisją prawyborczą.

Oznacza to, że w prawyborach zagłosowało ponad 21 tys. członków Platformy.

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że to wynik lepszy niż się spodziewała, choć - przyznała - nie jest to powód do triumfu. Ponad 17 tys. głosów oddane zostało przez internet, a 4 tysiące - pocztą.

Gronkiewicz-Waltz tłumaczy, że frekwencja na tym poziomie może wynikać z biernego podejścia do polityki centralnej, a większego zaangażowania w regionie.

POSŁUCHAJ HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ:

(Dźwięk: IAR)

Tymczasem szef SLD Grzegorz Napieralski powiedział w _ Gorącym temacie _ w telewizyjnej Dwójce, że wszystko wskazuje na to, iż nawet sami działacze PO - jak się wyraził - _ nie żyją prawyborami _.

Zdaniem Napieralskiego z kampanii prawyborczej w PO tak naprawdę nic konkretnego nie wynika.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:


(Dźwięk: IAR)

Wyniki prawyborów mają być oficjalnie ogłoszone jutro o godzinie11. Nieoficjalnie od kilku dni mówi się o tym, że wygra w nich Bronisław Komorowski. Działacze Platformy mogli oddawać głosy do północy z czwartku na piątek.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Komorowski czy Sikorski? PO czeka na wyniki **prawyborów** ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;czy;sikorski;po;czeka;na;wyniki;prawyborow,52,0,603188.html )
* [ Platforma dementuje informacje o wygranej Komorowskiego ]( http://news.money.pl/artykul/platforma;dementuje;informacje;o;wygranej;komorowskiego,154,0,603290.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: prawybory, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz