Notowania

platforma obywatelska
29.12.2009 15:32

Śledztwo w sprawie kampanii Palikota przedłużone

Prokuratura będzie badać sprawę do kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Prokuratura będzie badać sprawę finansowania kampanii posła z 2005 roku do kwietnia. mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. *

Rzeczniczka wyjaśniła, że decyzja ta związana jest z przedłużeniem do końca lutego 2010 r. terminu zakończenia kontroli prowadzonej przez Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie. Kontrolę tę zleciła w lipcu radomska prokuratura.

UKS w Lublinie sprawdza, czy pracujący przy kampanii PO w Lublinie w 2005 roku współpracownikJanusza Palikota, Krzysztof Ł. miał jakieś nieujawnione źródła dochodu podlegające opodatkowaniu.

Według śledczych, Krzysztof Ł. sam wpłacił na kampanię PO dozwolone przez prawo 21 tys. zł, a oprócz tego za pośrednictwem czterech podstawionych osób - 84 tys. zł. _ Urząd Kontroli Skarbowej ma zbadać, czy Krzysztof Ł. miał na to własne pieniądze, czy może dostał je od kogoś innego _ - powiedziała Chrabąszcz.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu umorzyła w marcu śledztwo w sprawie finansowania kampanii wyborczej lubelskiej PO z 2005 roku. W kwietniu, na polecenie Prokuratora Krajowego, wznowiono umorzone wcześniej śledztwo. Miało to związek z kolejnymi medialnymi doniesieniami o domniemanych nieprawidłowościach przy finansowaniu tejże kampanii.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: platforma obywatelska, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz