Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śledztwo w sprawie kampanii Palikota przedłużone

0
Podziel się

Prokuratura będzie badać sprawę do kwietnia.

Śledztwo w sprawie kampanii Palikota przedłużone
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgrSdQR

Prokuratura będzie badać sprawę finansowania kampanii posła z 2005 roku do kwietnia. mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Rzeczniczka wyjaśniła, że decyzja ta związana jest z przedłużeniem do końca lutego 2010 r. terminu zakończenia kontroli prowadzonej przez Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie. Kontrolę tę zleciła w lipcu radomska prokuratura.

UKS w Lublinie sprawdza, czy pracujący przy kampanii PO w Lublinie w 2005 roku współpracownikJanusza Palikota, Krzysztof Ł. miał jakieś nieujawnione źródła dochodu podlegające opodatkowaniu.

bEgrSdQT

Według śledczych, Krzysztof Ł. sam wpłacił na kampanię PO dozwolone przez prawo 21 tys. zł, a oprócz tego za pośrednictwem czterech podstawionych osób - 84 tys. zł. _ Urząd Kontroli Skarbowej ma zbadać, czy Krzysztof Ł. miał na to własne pieniądze, czy może dostał je od kogoś innego _ - powiedziała Chrabąszcz.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu umorzyła w marcu śledztwo w sprawie finansowania kampanii wyborczej lubelskiej PO z 2005 roku. W kwietniu, na polecenie Prokuratora Krajowego, wznowiono umorzone wcześniej śledztwo. Miało to związek z kolejnymi medialnymi doniesieniami o domniemanych nieprawidłowościach przy finansowaniu tejże kampanii.

bEgrSdRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)