Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służby celne negocjują skutecznie

0
Podziel się:

Będą płatne nadgodziny i podwyżki po 500 złotych dla celników. Pod warunkiem zakończenia protestu.

Służby celne negocjują skutecznie
(PAP/Radek Pietruszka)

*Celnicy wynegocjowali płatne nadgodziny i podwyżki po 500 złotych. Pod warunkiem zakończenia protestu. Rząd nie wyklucza również pokrycia strat firmom transportowym, których TIR-y ugrzęzły na granicach. *

Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w ustawie o służbie celnej. Przepis, który nakazuje zwolnienie pracownika ze służby z chwilą postawienia zarzutów zostanie uchylony.

- _ Taki zapis nie obowiązuje w żadnej innej służbie mundurowej. Jest niesprawiedliwy _ - podkreśla minister finansów Jacek Rostowski.

Minister obiecał celnikom płatne nadgodziny i podwyżki rzędu 500 złotych. Pod warunkiem całkowitego zakończenia protestu. W ciągu dwóch lat celnicy uzyskają taki status prawny jak służby mundurowe.

Ministerstwo Finansów nie wyklucza również, że przewoźnicy, którzy ponieśli straty w związku z protestem celników, będą mogli liczyć na odszkodowania. - _ Badamy tę sprawę _ - potwierdza minister Rostowski.

Przedstawiciele Porozumienia Białostockiego, zrzeszającego protestujących celników, negocjują w Ministerstwie Finansów warunki zakończenia protestu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)