Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śniadek
31.01.2008 08:19

Śniadek ostrzega rząd

Przewodniczący "Solidarności" zapewnia, że związek nie zamierza na razie organizować ogólnopolskich protestów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

*Przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek zapewnia, że związek nie zamierza na razie organizować ogólnopolskich protestów; *

"Dziś zaledwie ostrzegamy, że jeśli nie będzie dialogu możemy zorganizować ogólnopolską akcję protestacyjną" - powiedział Śniadek.

"W tym roku już od początku stycznia domagamy się dialogu z rządem. Po kolejnym już apelu wysłaliśmy sygnał - ostrzeżenie, że może dojść do protestu" - tak przewodniczący "S" wyjaśnił ogłoszenie przez władze związku konsultacji w sprawie ewentualnej ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Śniadek przypomniał, że "Solidarność" domaga się od rządu jak najszybszych negocjacji płacowych dla wszystkich branż zawodowych utrzymywanych z budżetu państwa. Zaspokojenie żądań płacowych poszczególnych, "mocniejszych" grup zawodowych prowadzi bowiem do protestów w innych, które czują się także poszkodowane.

"Nie prowokujmy takich sytuacji, trzeba pamiętać także o środowiskach słabszych. Nie wolno doprowadzać do powstania przepaści pod względem płacowym między sferą produkcyjną, usługową a budżetówką" - mówił przewodniczący związku.

Siądźmy do stołu i ustalmy, jak można rozwiązać problemy, uwzględniając zarówno możliwości budżetu, jak i roszczenia pracownicze - apelował Śniadek. Przestrzegł, że jeśli "sytuacja będzie rozwijać się tak jak teraz, grozi nam fala niekontrolowanych protestów".

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: śniadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz