Notowania

joachim brudziński
11.02.2008 09:02

Sondaż: Polacy zadowoleni z wizyty w Moskwie

Większość Polaków uznaje wizytę premiera w Rosji za sukces.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

_ Dziennik _ pisze, że większość Polaków uznaje wizytęDonalda Tuskaw Moskwie za sukces.

Dziennik zwraca uwagę, że aż 81 procent ankietowanych jest przekonanych, że premier dobrze zrobił, jadąc do Moskwy. Przeciwnego zdania jest tylko 11 procent.

Gazeta cytuje jednak wypowiedzi polityków opozycji, którzy nie uznają wcale spotkania Tuska z Putinem za owocne. - _ Jeżeli ludziom wmawia się od kilku tygodni, że warto rozmawiać i jednocześnie sprawia wrażenie, że wcześniej nikt nie rozmawiał, a teraz zaczyna, to takie są efekty _ - komentuje były wiceminister spraw zagranicznychPaweł Kowalz PiS.

Wtóruje mu partyjny kolegaJoachim Brudziński.- _ Tusk wpisał się w zapotrzebowanie występujące dzisiaj w Polsce: żeby było sympatycznie i przyjemnie. Problem w tym, że gdybyśmy oceniali tę wizytę pod kątem tego, co Polska zyskała, wyszłoby nic _ - twierdzi Brudziński.

Gazeta zauważa, że krytycznie wizytę Tuska ocenił też prezydencki minister Michał Kamiński. Sam prezydent - jak zapowiedział - będzie chciał osobiście usłyszeć od premiera, co się wydarzyło na Kremlu. Spotkanie obu polityków planowane jest w najbliższych dniach - czytamy w _ Dzienniku _ .

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: joachim brudziński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz