Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spadają notowania Platformy Obywatelskiej

0
Podziel się:

Według sondaży TNS OBOP w ciągu miesiąca poparcie dla PO spadło o osiem punktów.

Spadają notowania Platformy Obywatelskiej
(PAP/Paweł Kula)

Platforma Obywatelska zaczęła ponosić pierwsze koszty rządzenia - pisze _ Dziennik _. Według sondaży TNS OBOP przeprowadzanych na zlecenie gazety, w ciągu miesiąca poparcie dla PO spadło o osiem punktów.

Jednak partia Tuska wciąż cieszy się poparciem ponad połowy Polaków. Drugie w sondażu Prawo i Sprawiedliwość popiera 27 procent respondentów - to o 1 procent więcej, niż pod koniec maja.

Co mogło wpłynąć na spadek notowań PO, która jeszcze miesiąc temu uzyskała poparcie prawi 60 procent ankietowanych? W minionym miesiącu rząd wciąż krytykowany był za nierozwiązane problemy ochrony zdrowia, a opozycja bezlitośnie punktowała za bezczynność minister Ewę Kopacz (na zdjęciu).

Rząd nie poradził sobie z rosnącą ceną benzyny, co spowodowało pierwszą sejmową debatę nad wotum nieufności wobec ministra z rządu PO: szefa resortu finansów Jacka Rostowskiego - pisze _ Dziennik _. Ponadto minister edukacjiKatarzynie Hallnie udało się rozwiązać konfliktu z nauczycielami, których protest ma się od września zaostrzyć.

W maju premier wyjechał natomiast do Ameryki Południowej, a media wykorzystały malownicze zdjęcia ze szczytu Machu Picchu do rozliczania szefa rządu z tej podróży.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)