Notowania

tusk
08.11.2009 15:09

Spot PiS na rocznicę rządu: Tusk, Titanic i Arab z bronią

Prawo i Sprawiedliwość wyśmiewa nieudaną katarską inwestycję w stocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

W przeddzień drugiej rocznicy rząduDonalda TuskaPiS przygotowało kreskówkę z premierem, który od arabskiego handlarza bronią kupuje stateczek w butelce. Wcześniej przekonuje, że przygotowuje stoczniom szansę na produkcję statków i znajduję inwestorów, dodając: _ ja zjeździłem pół świata i w końcu ze skutkiem pozytywnym _.

_ - To nasz komentarz do tego, co mogliśmy usłyszeć i zobaczyć w sprawie obietnic rządu i tej katarskiej fatamorgany stoczniowej _ - powiedział rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczak.

Wicemarszałek SejmuStefan Niesiołowskiuznaje tę kreskówkę za _ wyraz całkowitej bezradności intelektualnej PiS _, która nie ma pomysłu jak poradzić sobie z wysokim poparciem dla PO i jej lidera - Tuska. - _ Ani pomysłu, ani lidera, tylko same stare slogany. Płycizna intelektualna _ - powiedział polityk PO.

W poniedziałek spot będzie zamieszczony na stronach internetowych partii.
W minutowym spocie, który jako pierwszy opublikował na stronie internetowej _ Dziennik Gazeta Prawna _, nie brakuje nawiązań do znanych filmów fabularnych i rysunkowych.

Podkład dźwiękowy stanową zmontowane wypowiedzi Donalda Tuska. Nawiązują do sprawy prywatyzacji stoczni, w której ostatecznie okazało się, że popierany przez katarski rząd prywatny inwestor nie zakupił stoczni.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ PiS chce wyjaśnienia prywatyzacji stoczni przed komisją ]( http://news.money.pl/artykul/pis;chce;wyjasnienia;prywatyzacji;stoczni;przed;komisja,149,0,551573.html )
* [ Grad zapewnia: Katarczycy istnieli ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;zapewnia;katarczycy;istnieli,12,0,549388.html )

Na początku filmiku maszyna wystukuje pojawiający się na ekranie napis _ POdróżnik _. Potem słychać głos premiera: _ - Ale też chcę wam powiedzieć, że my dzisiaj - chociaż jeszcze mało kto o tym wie - przygotowujemy stoczniom szansę na produkcję statków. Znajdujemy inwestorów. Ja zjeździłem pół świata i w końcu ze skutkiem pozytywnym, żeby znaleźć pieniądze, ludzi, instytucje i kraje, które są zainteresowane, żeby inwestować w polski przemysł i to w tak trudnych czasach jak czasy światowego kryzysu _ - mówi Tusk.

W tym czasie na ekranie pojawia się rysunkowy Donald Tusk na dziobie okrętu z rozpostartymi ramionami, w słynnej scenie z filmu Titanic. Premier jest przedstawiony w marynarskim wdzianku i czapeczce jak disneyowski kaczor Donald. Później obraz zmienia się i Tusk jedzie na osiołku, mija drogowskaz na Machu Picchu, a na głowie ma peruwiańską czapeczkę, którą dostał w czasie wizyty w Ameryce Południowej. Kolejne ujęcie - premier w kapeluszu safari przemierza pustynię na wielbłądzie.

Wreszcie podróżnik dociera do machającego do niego Araba, opasanego ładunkami wybuchowymi, który macha do niego trzymanymi w rękach karabinem i granatnikiem. Za arabskim handlarzem cały arsenał: bomby, rakiety, armata i jakiś pojemnik oznaczony symbolem radioaktywnej substancji.

Handlarz mówi coś do przybysza i ciągle macha rękami. Tusk kilkakrotnie powtarza mu: _ produkcję statków _, handlarz odpowiada coś niezrozumiałego. Wreszcie premier podnosi ze składowiska i pokazuje mu rafandynkę - buteleczkę z małym statkiem wewnątrz, na co Arab wyciąga rękę i _ dobija targu _. Tusk z buteleczką pod pachą wraca na wielbłądzie.

Kolejne ujęcie to utrzymany w ponurych barwach widok na stoczniowe żurawie i tablicę na bramie stoczni z napisem _ Zamknięte _. Głos Donalda Tuska powtarza: _ Ja zjeździłem pół świata i w końcu ze skutkiem pozytywnym _.

Kreskówka kończy się hasłem: _ cuda się skończyły! _ i znaczkiem PO, na którym uśmiechnięte usta odwracają się do góry nogami i widzimy rysunkowy kontur Polski ze smutną miną.

| KRESKÓWKI BRONIĄ PiS-u |
| --- |
| _ POdróżnik _ to kolejny spot PiS w rysunkowej konwencji. Wcześniej publikowano podobne filmiki o rzeczniku rządu Tuska Pawle Grasiu, który nawiązywał do opisywanej przez media sprawy korzystania przez Grasia z domu należącego do niemieckiego biznesmena. Była też kreskówka o prezydent WarszawyHannie Gronkiewicz-Waltz oraz filmik pt. _ Ojcowie Założyciele _, na którym widać jak kilku tajniaków w długich płaszczach i kapeluszach wchodzi po kolei do pomieszczenia, po czym wywiesza na nim szyld _ Platforma Obywatelska _. |

Tagi: tusk, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz