Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Lech Wałęsa
13.11.2008 07:17

Spotkanie Sarkozy'ego z Kaczyńskim zagrożone

Prezydent Francji chce odwiedzić Polskę 6 grudnia. Lecha Kaczyńskiego nie będzie w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Nie wiadomo, czy dojdzie do spotkania Nicolasa Sarkozy'ego z polskim prezydentem 6 grudnia.Lech Kaczyńskiplanuje bowiem w tym czasie odwiedzić Japonię i Koreę Południową.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy chce przylecieć do Polski, by przekonywać Lecha Kaczyńskiego do podpisania Traktatu Lizbońskiego. Jak ustalił _ Dziennik _, zaproszenie od Lecha Kaczyńskiego nie trafiło jeszcze do prezydenta Sarkozy'ego. Według rozmówcy gazety, taka zwłoka to _ protokolarny skandal _. Sarkozy zapowiedział już 16 października, na zakończenie szczytu przywódców UE w Brukseli, że wybiera się do Polski 6 grudnia.

Tego dnia będzie obchodzona 25. rocznica wręczeniaLechowi Wałęsiepokojowej nagrody Nobla. Sarkozy chce połączyć oba wydarzenia: wziąć udział w uroczystościach w Trójmieście, a później w Juracie przekonywać do Lizbony Kaczyńskiego.

Według gazety, taki scenariusz może nie podobać się polskiemu prezydentowi, bowiem Lech Kaczyński nie może zaakceptować Wałęsy w roli bohatera Polski, a także partnera czołowych przywódców europejskich.
Według źródeł zbliżonych do prezydenta, wyjazd głowy państwa do Korei Południowej i Japonii był planowany od dwóch lat, zaś odwołanie audiencji u cesarza Akihito byłoby uznane w Tokio za obelgę.

Tagi: Lech Wałęsa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz