Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stoczniowcy spotkają się z Gradem. Chcą wyjaśnień

0
Podziel się:

Związkowcy mają nadzieję na szybkie wznowienie produkcji statków.

Stoczniowcy spotkają się z Gradem. Chcą wyjaśnień
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Związkowcy ze Stoczni Gdynia zapowiadają, żespotkają się z ministrem skarbuAleksandrem Gradem. Oczekują wyjaśnienia aktualnej sytuacji zakładu i zapewnienia, że w niedługim czasie zostanie wznowiona produkcja statków.

Minister skarbu przesłał pismo do związkowców stoczni Gdynia i Szczecin. W liście przedstawił stan zaawansowania prac nad projektem sprzedaży majątku obu zakładów oraz zaprosił związkowców na spotkanie.

Wcześniej związkowcy z obu stoczni poprosili o pilne spotkanie z premierem i ministrami odpowiedzialnymi za sprzedaż stoczni.

Przewodniczący stoczniowej Solidarności Dariusz Adamski powiedział, że _ związkowcy potrzebują wyjaśnienia, jaka jest obecnie sytuacja stoczni _. _ - Najciekawsze w liście ministra jest zapewnienie, że inwestor wykonuje prace mające na celu jak najszybsze uruchomienie produkcji statków. Jesteśmy ciekawi co to za prace, bo tutaj w stoczni nic się nie dzieje i nikogo nie ma _ - dodał.

Także związkowcy ze stoczni szczecińskiej wybierają się na spotkanie z ministrem Gradem

_ - Będziemy prosić, by w spotkaniu wziął również udział prezes Polskich Stoczni Jan Ruurd de Jonge. Chcemy, by potwierdził on, że transakcja zostanie sfinalizowana, a inwestor wystąpił jedynie o dodatkowy audyt _ - powiedział Adamski.

ZOBACZ TAKŻE:

21 lipca główny inwestor stoczni Gdynia i Szczecin - Stichting Particulier Fonds Greenrights - miał przekazać pieniądze za ich majątek. Poprosił jednak o przedłużenie terminy zapłaty do 17 sierpnia. Wątpliwości inwestora wzbudził list od Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni, w którym napisano m.in., że stocznia w Szczecinie mogła być _ pralnią brudnych pieniędzy _.

Sprzedaż polskich stoczni
*Polskie Stocznie zarejestrowane przez sąd * Polskie Stocznie, które będą właścicielem majątku stoczni Gdynia i Szczecin, zostały zarejestrowane przez sąd
*Stocznia Gdańsk uratowana. Szczecin i Gdynia niepewne * Komisja Europejska zatwierdziła plan restrukturyzacji Stoczni Gdańsk. Szczecin i Gdynia ciągle czekają natomiast na pieniądze nowego inwestora. Odłożył on zapłatę za ich majątek do 17 sierpnia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)