Notowania

bilety
27.07.2009 07:21

Studenci stracą zniżki na pociągi?

Każdy z 2 milionów studentów ma dziś prawo do 37-procentowego upustu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Platforma Obywatelska chce zabrać bogatym studentom zniżki na przejazdy. Obecnie każdy z 2 milionów studentów ma prawo do 37-procentowego upustu. W ubiegłym roku budżet wydał na nie 890 milionów złotych. Tyle dopłacił - za pośrednictwem samorządów - PKP i PKS.

- _ To nie jest sprawiedliwe _ - mówi _ Gazecie Wyborczej _ poseł PO Sławomir Piechota, szef sejmowej komisji polityki społecznej. _ Mój syn, który w tym roku zaczyna studia, żadnej zniżki nie powinien dostawać. Bo rodziców stać, aby mu zapłacić za dojazd. Co innego pracownica mego biura, która ma dziewięcioro rodzeństwa. Jej zniżka się należy _ - podkreśla poseł.

Piechota mówi, że pomysł ograniczenia dopłat posłom Platformy się spodobał. Projekt ustawy ma być gotowy jesienią, tak by wszedł życie 1 stycznia 2010 roku w ramach ustaw okołobudżetowych. PO ustala, jaki ma być próg dochodów na członka rodziny, powyżej którego student traciłby ulgę. Oszczędności na bogatych studentach miałyby zostać przesunięte na stypendia dla najuboższych.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: bilety, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz