Notowania

święto trzech króli
15.10.2008 15:08

Święto Trzech Króli: Głosowanie w piątek

Posłowie będą decydować, czy 6 stycznia będzie dniem wolnym od pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Głosowanie nad obywatelskim projektem ustawy o przywróceniu Święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy zaplanowane jest na w piątek. Taką decyzje podjęło Prezydium Sejmu.

Wniosek o odrzucenie dwa tygodnie temu złożyli posłowie PO argumentując, że Polski nie stać na kolejny dzień wolny od pracy, który kosztowałby gospodarkę 4 miliardy złotych.

Z kolei wnioskodawcy (na zdjęciu Jerzy Kropiwnicki) uzasadniali, że jest to najstarsze święto chrześcijańskie, które w 1960 roku zlikwidował I sekretarz Komitetu Centralnego PZPR, w ramach walki z Kościołem katolickim. Na początku września także Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wystosowało w tej sprawie list do marszałka SejmuBronisława Komorowskiego. Biskupi wyrazili nadzieję, że inicjatywa ta znajdzie akceptację w Parlamencie. 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy w dziewięciu krajach Unii Europejskiej.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Komorowski: Nie stać nas na nowe święto ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;nie;stac;nas;na;nowe;swieto,14,0,371470.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: święto trzech króli, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz