Notowania

obama
07.10.2008 17:30

Szansa McCaina. Czas na drugą debatę

Czy kandydat Republikanów odrobi sondażowe straty?

Podziel się
Dodaj komentarz
(bacackobama.com/johnmccain.com)

W Nashville w stanie Tennessee odbędzie się - o godz. 3 nad ranem w środę czasu polskiego - druga debata telewizyjna z udziałem kandydata Demokratów na prezydenta Baracka Obamy i jego republikańskiego rywala Johna McCaina.

Debatę zorganizowaną na miejscowym Uniwersytecie Belmont poprowadzi znany dziennikarz telewizji NBC, Tom Brokaw. Będzie ona miała formę _ town meeting _, czyli spotkania z wyborcami, w czasie którego sami zadają oni pytania zaproszonym politykom.

Uważa się, że formuła ta szczególnie odpowiada McCainowi, który lepiej czuje się w swobodnej wymianie zdań ze zwykłymi ludźmi, niż wtedy, gdy - jak w poprzedniej debacie telewizyjnej na uniwersytecie stanu Missisipi - musi odpowiadać na pytania dziennikarzy.

Widownia debaty na Uniwersytecie Belmont będzie się składać z wyborców niezdecydowanych. Obserwatorzy zwracają uwagę, że nie lubią oni na ogół wzajemnych ataków personalnych, które dominują ostatnio w kampanii wyborczej, zwłaszcza ze strony McCaina.

Debata w Nashville ma być poświęcona tylko problemom krajowym, chociaż niewykluczone, że padną także pytania o sprawy międzynarodowe. Oczekuje się, że dyskusję zdominują kwestie związane z obecnym kryzysem ekonomicznym w USA.

Pierwsza debata, w Missisipi, miała się ograniczać do tematyki zagranicznej, ale z powodu kryzysu niemal połowę czasu zajęła w niej dyskusja o gospodarce. Oceniano potem, że nieznacznie wygrał ją Obama.

W sondażach kandydat Demokratów prowadzi ostatnio różnicą kilku punktów procentowych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Debata pomogła Obamie ]( http://news.money.pl/artykul/debata;pomogla;obamie,60,0,373564.html )
* [ McCain w odwrocie, Obama na fali ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;w;odwrocie;obama;na;fali,36,0,374564.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: obama, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz