Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczygło krytykuje Klicha: Ta reforma jest nierealna

0
Podziel się:

Przewiduje ona m. in. profesjonalizację armii oraz modernizację techniczną.

Szczygło krytykuje Klicha: Ta reforma jest nierealna
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bETKovYR

*Szef Biura Bezpieczeństwa NarodowegoAleksander Szczygłoocenia jako nierealny podpisany przez ministra obrony aneks do Programu Sił Zbrojnych na lata 2007-2013. *
Aneks przewiduje między innymi profesjonalizację armii, doskonalenie systemu obrony powietrznej i modernizację techniczną w oparciu o wieloletnie programy zbrojeniowe.

Dokument zakłada, że pod koniec 2012 roku polskie Siły Zbrojne mają posiadać 35 procent nowoczesnego sprzętu i 65 procent sprzętu starszej generacji. Zdaniem Aleksandra Szczygły, proporcje te są właściwe, ale przy cięciach budżetów poszczególnych resortów są nierealne.

Aneks przypieczętował przeniesienie Dowództwa Wojsk Lądowych z Warszawy do Wrocławia. Aleksander Szczygło krytykuje decyzję ministra, bowiem będzie się to wiązało z ogromnymi kosztami rzędu kilkuset milionów złotych. Jak dodaje, minister Klich przy podejmowaniu takich kroków powinien kierować się nie względami politycznymi, lecz dobrem Wojska Polskiego.

bETKovYT

W opinii szefa BBN-u, największym wyzwaniem, przed jakim stoi Ministerstwo Obrony Narodowej i wszystkich odpowiadających za bezpieczeństwo jest nieredukowanie nakładów na siły zbrojne. Jak dodaje Aleksander Szczygło, będzie to problemem głównie ze względu na słabą pozycję ministra obrony.

Bogdan Klichzrezygnował na razie z planu przeniesienia Dowództwa Sił Powietrznych z Warszawy do Poznania.

bETKovZu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)