Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
14.08.2009 13:57

Szczyt Rosja-Niemcy w Soczi

Merkel rozmawia z Miedwiediewem o kryzysie, rosyjskich inwestycjach w Niemczech i Nord Stream.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wyraził radość z faktu, że niemiecka gospodarka zaczęła się odradzać. Rosyjski prezydent mówił o tym witając w swojej letniej rezydencji w Soczi, nad Morzem Czarnym, niemiecką kanclerz Angelę Merkel, która przybyła z wizytą do Rosji.

Miedwiediew zapewnił, że władze jego kraju też czynią wszystko, co w ich mocy, aby wyprowadzić gospodarkę rosyjską z recesji.

Merkel ze swej strony zauważyła, że Niemcy i Rosja powinny wykorzystać skutki kryzysu do rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych.

Kryzys światowego systemu gospodarczego i finansowego jest jednym z głównych tematów rozmów Merkel i Miedwiediewa. Przywódcy dwóch krajów rozmawiają też o rosyjskich inwestycjach w Niemczech i współpracy w sferze energetycznej, w tym budowie Gazociągu Północnego (Nord Stream).

Wśród tematów międzynarodowych, o których mieli dyskutować Merkel i Miedwiediew, na pierwszy plan wysuwa się program atomowy Iranu, sytuacja w i wokół Afganistanu oraz konflikt na Bliskim Wschodzie.

Przed podróżą do Soczi kanclerz Niemiec zapowiedziała, że w rozmowach z Miedwiediewem poruszy też sytuację na Kaukazie i łamanie praw człowieka w Rosji, w tym zabójstwa obrońców praw człowieka i dziennikarzy.

Tagi: niemcy, rosja, soczi, szczyt, rozmowy, merkel, miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz