Notowania

afganistan
31.08.2009 14:00

Szef sił NATO: Sukces w Afganistanie jest możliwy

Gen. Stan;ey McChrystal uważa, że sytuacja jest poważna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Army Sgt. David Alvarado/public domain)

Dowódca sił USA i NATO w Afganistanie, amerykański generał Stanley McChrystal ocenia, że sytuacja w tym kraju jest _ poważna _, ale że sukces jest możliwy.

W raporcie, sporządzonym po 60-dniowym przeglądzie sytuacji strategicznej i przesłanym w poniedziałek do Pentagonu oraz kwatery głównej NATO, gen. McChrystal wskazuje, że do osiągnięcia sukcesu w Afganistanie niezbędna jest rewizja strategii, zaangażowanie i zdecydowanie.

McChrystal objął dowództwo sił USA i NATO w Afganistanie 15 czerwca

O dokonanie takiej oceny sytuacji zwrócił się do generała McChrystala minister obrony USA Robert Gates oraz kwatera główna NATO.

Agencja Associated Press pisze, powołując się na _ przedstawicieli NATO _, że gen. McChrystal nie postuluje w swym raporcie zwiększenia liczby żołnierzy w Afganistanie; kwestia ta ma być rozpatrywana osobno.

McChrystal dowodzi obecnie w Afgaistanie 130 tysiącami żołnierzy, z czego 63 tys. stanowią Amerykanie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Turcy bardziej zaangażują się w Afganistanie? ]( http://news.money.pl/artykul/turcy;bardziej;zaangazuja;sie;w;afganistanie,115,0,523891.html )
* [ USA: Brakuje nam ludzi w Afganistanie ]( http://news.money.pl/artykul/usa;brakuje;nam;ludzi;w;afganistanie,121,0,523129.html )
Tagi: afganistan, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz