Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
król
12.12.2007 14:36

Szef "Wprost" był zarejestrowany jako TW "Adam"

Marek Król zaprzecza, by jego kontakty z SB miały charakter tajnej współpracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Były redaktor naczelny "Wprostu", obecny prezes Agencji Wydawniczej "Wprost", był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie Adam - informuje Wprost Online.

Marek Król zaprzecza, by jego kontakty z SB miały charakter tajnej współpracy.

Tygodnik zamieszcza wypowiedź Króla, który pisze, że zawsze opowiadał się za pełną jawnością akt IPN, nigdy nie ukrywał swej przynależności do PZPR ani kontaktu z funkcjonariuszami SB.

"Stanowczo jednak zaprzeczam, aby moje relacje ze Służbą Bezpieczeństwa miały charakter tajnej współpracy. Spotkania odbywały się w siedzibie "Wprost", a ja - będąc wówczas zastępcą redaktora naczelnego - zostałem do nich "oddelegowany"" - pisze Wprost Online.

Sąd Okręgowy w Warszawie kontynuuje proces o ochronę dóbr osobistych, w którym Król żąda od Urbana przeprosin za zarzut agenturalności. Pełnomocnik powoda wystąpił o dołączenie odnalezionego wpisu z kartoteki odtworzeniowej byłego biura C MSW do akt.

W 1996 roku tygodnik "Nie" napisał, że Król był agentem SB o kryptonimie "Rycerz". Powtórzono to w 2005 r., powołując się na oficera SB. Wtedy Król wystąpił przeciw Jerzemu Urbanowi, naczelnemu "Nie", z pozwem o ochronę dóbr osobistych.

Jeszcze w 1996 roku Król mówił "Gazecie Wyborczej": "Niczego w życiu nie podpisywałem. (...) Gdy w 1985 r. zostałem zastępcą naczelnego "Wprost", to raz na miesiąc, raz na dwa miesiące przychodził do redakcji jakiś facet z SB, meldował się w sekretariacie i pytał o nastroje".

54-letni Król złożył rezygnację z kierowania tygodnikiem "Wprost" w 2006 roku. Zaprzeczał, by powodem dymisji były niewyjaśnione epizody z jego przeszłości. Dziś jest prezesem zarządu Agencji Wydawniczo-Reklamowej "Wprost" - wydawcy tygodnika.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: król, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2020

AdamPrzynależność do 6 Przynależność do ZSMP i PZPR wyklucza tego pana by teraz zabierał głos w tvp

Rozwiń komentarze (1)