Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szmajdziński kandydatem SLD na prezydenta?

0
Podziel się:

Wicemarszałek: Jestem bardzo bliski podjęcia decyzji w tej sprawie.

Szmajdziński kandydatem SLD na prezydenta?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEsmnkBN

Wicemarszałek SejmuJerzy Szmajdzińskipowinien być kandydatem SLD w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - uznali uczestnicy odbywającej się w sobotę w Sosnowcu śląskiej konwencji Sojuszu.

Sam Szmajdziński, który przyjechał do Sosnowca razem z przewodniczącym SLDGrzegorzem Napieralskimpowiedział, że jest _ bardzo bliski _ podjęcia decyzji w tej sprawie. Zastrzegł, żee wszystko rozstrzygnie się ostatecznie podczas krajowej konwencji partii zaplanowanej na 19 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE: Nałęcz na prezydenta
O decyzji śląskich działaczy SLD poinformował podczas konferencji prasowej szef regionalnych struktur partiiZbyszek Zaborowski. Szmajdzińskiego wskazano - jak powiedział - po konsultacjach w organizacjach gminnych, powiatowych i miejskich.

bEsmnkBP

Śląski SLD zwróci się teraz o wyznaczenie Szmajdzińskiego do startu w wyborach podczas grudniowej konwencji.

_ - Ta deklaracja i rekomendacja śląskiej organizacji, śląskich struktur SLD, jest dla mnie bardzo ważna i jestem bardzo bliski jednoznacznej deklaracji, ale uczynić to będę mógł wtedy, kiedy w trakcie konwencji 19 grudnia ta sprawa zostanie przedstawiona delegatom, którzy będą podejmowali ostateczne decyzje _ - powiedział Szmajdziński.

Dziennikarze przypomnieli, że niedawno udział w wyborach prezydenckich zapowiedział inny lewicowy polityk Tomasz Nałęcz, popierany przez Socjaldemokrację Polską i Partię Demokratyczną.

Jak mówił Szmajdziński, konwencja Sojuszu pokaże, czy będzie możliwe porozumienie w sprawie wystawienia jednego lewicowego kandydata.

bEsmnkBV

_ - My jesteśmy zainteresowani tym, żeby lewica miała jednego silnego kandydata i uważamy, że to jest ciągle możliwe _ - zadeklarował.
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

bEsmnkCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)