Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
think tank
17.11.2009 14:57

Think-tank Platformy zaczyna pracę

Od rodziny po energetykę - siedem 20-osobowych zespołów będzie myśleć nad reformami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/www.aczerwinski.pl)

Klubowy think-tank Platformy Obywatelskiej zaangażuje blisko jedną trzecią parlamentarzystów PO. Siedem kilkunastoosobowych zespołów zajmie się m.in. bezpieczeństwem energetycznym, sprawami międzynarodowymi, Unią Europejską, kształceniem ludzi młodych i ich wchodzeniem na rynek pracy.

Kozłowska-Rajewicz zapowiada, że w skład jej zespołu wejdzie około 20 osób: lekarze, pedagodzy, samorządowcy, z różnych komisji sejmowych; z zespołem będą też współpracować eksperci. Przedmiotem zainteresowania jej zespołu będzie problem łączenia rozwoju zawodowego z wychowaniem dzieci.

_ - Chcemy pracować nad kwestią roli kobiet i mężczyzn w rodzinie, łączeniem obowiązków macierzyńskich, tacierzyńskich z pracą zawodową, chcemy pracować nad barierami, które pojawiają się przy łączeniu pracy z rolami ojca, matki _ - powiedziała posłanka Platformy.

Szef zespołu _ Bezpieczeństwo energetyczne _ Andrzej Czerwiński powiedział, że zespół przygotuje pakiet maksymalnie sześciu ustaw, które miałyby zostać wdrożone w ciągu najbliższego roku. Czerwiński powiedział, że rozważana jest m.in. duża nowelizacja prawa energetycznego, a także zmiany regulujące inwestycje w infrastrukturę liniową.

Szef zespołu _ Gospodarka, finanse publiczne i przedsiębiorczość _ Adam Szejnfeld chce się zajmować przede wszystkim likwidacją szeroko pojętych barier administracyjnych. Poseł zamierza współpracować w tej kwestii m.in. z sejmową komisją _ Przyjazne Państwo _.Szejnfeld zapowiada też, że zespół będzie pracował nad uaktualnieniem programu Platformy w kwestiach gospodarczych.

Ewa Wolak, która stanęła na czele zespołu _ Wyrównywanie szans cywilizacyjnych, nauka i kultura _, zapowiada natomiast, że: _ Chciałabym zająć się m.in. edukacją dla dorosłych, w tym szkoleniami internetowymi dla seniorów, uniwersytetami trzeciego wieku. Zależałoby mi na upowszechnieniu poradnictwa zawodowego, zwiększeniu dostępu do internetu na obszarach słabiej rozwiniętych _.

W klubie PO działa już natomiast zespół szybkiego reagowania, w składzie: Paweł Olszewski (przewodniczący), Andrzej Halicki, Rafał Grupiński, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Agnieszka Pomaska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Marek Wojtowski, Maciej Orzechowski i Norbert Raba.

Olszewski tłumaczył PAP, że zadaniem zespołu pod jego kierownictwem będzie reagowanie na bieżące wydarzenia polityczne, ujednolicenie stanowiska posłów Platformy oraz profesjonalizacja działań klubu. Zespół będzie przygotowywał informację dla polityków PO, którzy wypowiadają się w mediach.

Tagi: think tank, platforma, początek, prace, problemy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz