Notowania

katastrofa w smoleńsku
12.04.2010 07:18

Trumna z ciałem Lecha Kaczyńskiego będzie wystawiona

Pałac Prezydencki otwarty zostanie we wtorek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Trumna z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie wystawiona na widok publiczny we wtorek w Pałacu Prezydenckim - poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.

Sasin powiedział, że wybrano termin wtorkowy, bo w poniedziałek Pałac będzie przygotowywany do godnego wystawienia trumny.

W niedzielę ciało zostało sprowadzone, była msza, były uroczystości rodzinne; w poniedziałek po prostu będziemy przygotowywać Pałac Prezydencki i możliwości godnego wyeksponowania trumny i nawiedzania jej w Pałacu - powiedział minister.

Czytaj wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
Sasin poinformował też, że już w poniedziałek rozpoczną się przygotowania do uroczystości pogrzebowych. Zapowiedział, że w tej sprawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli dwóch kancelarii: prezydenckiej i premiera.

_ - Będziemy próbowali w jakiś sposób skonkretyzować czas i miejsce tych uroczystości _ - wyjaśnił. _ Myślę, że po poniedziałkowych rozmowach będzie można już bliżej coś na ten temat powiedzieć _ - dodał minister.

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli w sobotę w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. Śmierć poniosły w niej także 94 inne ważne dla Polski osoby. Ciało prezydenta zostało w niedzielę sprowadzone do Warszawy.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz