Notowania

szczyt
17.10.2008 06:44

Trybunał zajmie się wojną premiera z prezydentem

W kraju czeka nas dogrywka konfliktu kompetencyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/JACEK TURCZYK)

W kraju czeka nas dogrywka konfliktu kompetencyjnego między premierem a prezydentem.

- Z_ a kilka dniDonald Tuskskieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o jego rozstrzygnięcie _- pisze _ Dziennik _.

Według gazety, pytanie będzie jedno: czy prezydent może rozstrzygnąć, czy wchodzi w skład delegacji na unijny szczyt z pominięciem premiera.

Premier zapowiedział, że po powrocie do kraju będzie przekonywał wszystkich, żeby z pomocą Trybunału Konstytucyjnego znaleźć precyzyjną wykładnię dotyczącą kompetencji najważniejszych organów władzy wykonawczej w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Prezydent i premier osobno ogłaszają sukces ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;i;premier;osobno;oglaszaja;sukces,93,0,377437.html )
* [ Tusk przeprasza zdegustowanych ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;przeprasza;zdegustowanych,37,0,377381.html )
* [ Premier: Nie potrzebuję pana prezydenta ]( http://news.money.pl/artykul/premier;nie;potrzebuje;pana;prezydenta,43,0,376875.html )
* **[ Szczyt wstydu. Polacy zażenowani "operą mydlaną" ]( http://news.money.pl/artykul/szczyt;wstydu;polacy;zazenowani;opera;mydlana,62,0,376894.html )**
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

_ Dziennik _ pisze, że chce to przeprowadzić w porozumieniu z prezydentem, lecz ma małe szanse na znalezienie w Pałacu Prezydenckim poparcia. Oznaczać to może, że w grudniu może nas czekać powtórka obecnych wydarzeń.

Zdaniem _ Dziennika _ rząd liczy , że sprawę rozwiąże wniosek do Trybunału, który _ szlifuje _ Rządowe Centrum Legislacji. Premier ma podjąć decyzję o jego przesłaniu do Trybunału na początku następnego tygodnia. Założeniem jest spytanie: kto wyznacza skład delegacji.

Tagi: szczyt, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz