Notowania

pielęgniarki
24.02.2010 10:59

Trzeci dzień pikiety pielęgniarek w stolicy

Dziś pielęgniarki mają zdecydować, czy rozpocznie się ogólnopolski protest.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Zarząd Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych dziś ma zdecydować, czy rozpocznie ogólnopolski protest.

Wiceprzewodnicząca OZZPiP Longina Kaczmarska zapowiada, że decyzja w sprawie protestu będzie znana po godz. 16.

_ Podczas wtorkowych rozmów z minister Kopacz nie padły żadne deklaracje. Usłyszeliśmy, że ministerstwo monitoruje sytuację w szpitalach na Podbeskidziu, w których trwa protest, a rozmowy dyrekcji z protestującymi pielęgniarkami zostały zintensyfikowane _ - powiedziała Kaczmarska.

Ministerstwo Zdrowia w komunikacie podało, że podczas spotkania pielęgniarki zostały zaproszone do konsultacji pakietu ustaw, _ jakie w najbliższych dniach przedstawi Ministerstwo Zdrowia, m.in. Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych _.

Ponadto wymieniono się informacjami i omawiano sytuację w podbeskidzkich szpitalach. _ - W dwóch z nich jest blisko porozumienia protestujących pielęgniarek z dyrektorami szpitali. W pozostałych dwóch szpitalach rozmowy i negocjacje trwają _ - poinformowało MZ.

Pielęgniarki domagają się interwencji resortu w sprawie koleżanek z Podbeskidzia. Gardias mówiła wcześniej, że w przypadku braku reakcji resortu zdrowia, w środę zarząd związku ma podjąć decyzję o ogólnopolskim proteście.

Tagi: pielęgniarki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz