Notowania

turcja
28.02.2008 08:38

Turcja: W Iraku zostaniemy do skutku

Ankara poinformowała, że nie ma wyznaczonego terminu zakończenia ofensywy przeciw Kurdom z PKK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

_ - Nie ma żadnego ustalonego terminu zakończenia wymierzonej przeciwko partyzantom kurdyjskim operacji armii tureckiej w północnym Iraku _ - zakomunikował w Bagdadzie specjalny wysłannik Ankary Ahmet Davutoglu.

Deklaracji - złożonej mimo wezwań USA i Bagdadu o szybkie zakończenie ofensywy - towarzyszyło nasilenie operacji militarnych wojska tureckiego w północnym Iraku.

Na front przerzucono ostatniej doby dodatkowe oddziały armii, kontynuowane były naloty na bazy i kryjówki separatystów kurdyjskich na pograniczu irackim i w górach północnego Iraku.

ZOBACZ TAKŻE:

[ > Turcy polują na Kurdów z PKK  ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/artykul/turcy;poluja;na;kurdow;z;pkk,169,0,324265.html )

Davutoglu spotkał się z szefem dyplomacji irackiej - z pochodzenia Kurdem - Hosziarem Zebarim. Jak wynika z doniesień agencyjnych, Zebari deklarował, iż rząd Iraku potępia _ terrorystów i Partię Pracujących Kurdystanu _, jednakże nie aprobuje działań tureckiej armii i domaga się natychmiastowego wycofania jej z terytorium Iraku.

W odpowiedzi Ahmet Davutoglu - doradca tureckiego premiera ds. polityki zagranicznej, wysłany do Bagdadu, by wyjaśnić stanowisko strony tureckiej - wykluczył wstrzymanie ofensywy do momentu _ realizacji celów operacji _ , czyli zniszczenia baz separatystów kurdyjskich w Iraku.

Tagi: turcja, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz