Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk chce Krzaklewskiego na liście PO

0
Podziel się:

Premier podkreśla, że nie zapadła jeszcze decyzja. Lewica już krytykuje pomysł.

Tusk chce Krzaklewskiego na liście PO
(PAP/Radek Pietruszka)

aktualizacja 13:37

*PremierDonald Tuskpowiedział, że gdyby to zależało od niego, to Marian Krzaklewski znalazłby się na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. *

Szef rządu dodał jednak, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja w tej sprawie. Wczoraj _ Dziennik _ napisał, że Marian Krzaklewski prawdopodobnie wystartuje w wyborach do europarlamentu z listy PO. Według doniesień gazety, wszystko wskazuje na to, że znajdzie się on na pierwszym miejscu listy Platformy na Podkarpaciu.

Były lider _ Solidarności _ i AWS przyznał, że rozmowy na ten temat są w toku, ale nie chciał powiedzieć z jakimi partiami rozmawiał na temat jego ewentualnej kandydatury.

Donald Tusk powiedział, że ocenia Mariana Krzaklewskiego jako świetnego fachowca od spraw związkowych w Unii Europejskiej. - _ Jego doświadczenie pozwoliłoby mu dobrze sprawować mandat europosła _- dodał premier.

Lewica krytykuje

Klub Lewicy skrytykował ewentualną kandydaturę Krzaklewskiego. Zdaniem posła Tomasza Kamińskiego, Marian Krzaklewski jest uosobieniem bezrobocia, kryzysu i nieudanych reform.

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)