Notowania

aleksander grad
22.07.2008 17:43

TVP idzie na wojnę z Gradem

Chodzi o odmowę udzielania absolutorium członkom zarządu oraz Rady Nadzorczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Zarząd TVP SA podjął decyzję o wniesieniu do sądu pozwu o uchylenie uchwał Ministra Skarbu Państwa, który jako walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, odmówił udzielania absolutorium członkom zarządu oraz Rady Nadzorczej.

30 czerwca WZA nie udzielił absolutorium władzom spółki TVP za 2007 rok. MinisterAleksander Gradzapowiadał wcześniej, że po zapoznaniu się z audytem spółki, na który TVP nałożyła klauzulę tajności, nie będzie mógł udzielić absolutorium.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Urbański pozwie wszystkich szkalujących TVP ]( http://news.money.pl/artykul/urbanski;pozwie;wszystkich;szkalujacych;tvp,70,0,301894.html )**
* [ Grad prześwietli telewizję publiczną ]( http://news.money.pl/artykul/grad;przeswietli;telewizje;publiczna,18,0,301330.html )
* [ Sejmowa bitwa o ustawę medialną ]( http://news.money.pl/artykul/sejmowa;bitwa;o;ustawe;medialna,222,0,324830.html )

Członkowie zarządu kierowanego przez Andrzeja Urbańskiego i rady nadzorczej TVP mówili, że jest to decyzja polityczna i bez merytorycznego uzasadnienia, w związku z czym "podejmą kroki prawne na drodze sądowej".

Według TVP, WZA spółki odbyło się bez udziału jej władz, choć zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych, członkowie zarządu i rady nadzorczej mają prawo uczestniczenia.

Podkreślano, iż WZA podjęło decyzję o nieudzielaniu absolutorium mimo zatwierdzenia sprawozdania zarządu z działalności spółki, sprawozdania finansowego za rok 2007 oraz propozycji podziału zysku netto.

Tagi: aleksander grad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz