Notowania

ue
01.09.2008 12:30

UE wyśle misję do Gruzji

Szef unijnej dyplomacji uważa, że obserwatorzy powinni pojechać na Kaukaz przed połową października

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - Przywódcy państw UE powinni dać zielone światło unijnej misji obserwacyjnej w Gruzji, która powinna zostać tam wysłana do połowy października _ - zapowiada szef dyplomacji UE Javier Solana.

_ - Mamy już na miejscu misję rozpoznawczą liczącą około 40 osób i chcielibyśmy rozmieścić wkrótce nową misję. Mam nadzieję, że do najbliższego (posiedzenia) Rady Europejskiej w połowie października decyzje zostaną zrealizowane i misja zostanie rozmieszczona _ - powiedział Solana po rozmowach z gruzińskim premierem Wladimerem Gurgenidzem.

_ - Na początku będzie to misja obserwacyjna, żeby zobaczyć jak wdrażany jest (sześciopunktowy) plan (pokojowy) _ - tłumaczy Solana.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Unia wesprze Gruzję. Prezydent i premier już w drodze ]( http://news.money.pl/artykul/unia;wesprze;gruzje;prezydent;i;premier;juz;w;drodze,249,0,365305.html ) **
* [ **Gruzja tematem nr 1 w Brukseli. Unia potępi Moskwę?** ]( http://news.money.pl/artykul/gruzja;tematem;nr;1;w;brukseli;unia;potepi;moskwe,185,0,365241.html )
* [ Prezydent buduje progruzińską koalicję w UE ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;buduje;progruzinska;koalicje;w;ue,11,0,364555.html )
* [ Prezydent szefem delegacji na szczyt UE ]( http://news.money.pl/artykul/szefem;delegacji;na;unijny;szczyt;bedzie;prezydent,113,0,364913.html )
* [ Prezydent pojedzie z premierem na szczyt Unii ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;pojedzie;z;premierem;na;szczyt;unii,89,0,364377.html )
* **[ Wiadomości na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster )**

Spytany o to, czy unijni przywódcy zawieszą od poniedziałku negocjacje z Rosją w sprawie nowego porozumienia o partnerstwie strategicznym, Solana odparł wymijająco: _ Nie wiem. To, co wiem, to że w listopadzie ma odbyć się szczyt UE-Rosja i ważne jest to, co wydarzy się do tego czasu _.

Tagi: ue, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz