Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uroczystości w Normandii bez Polski

0
Podziel się:

Brak zaproszenia premier Donald Tusk uznał za przykry fakt.

Uroczystości w Normandii bez Polski
(PAP/Barbara Ostrowska)

Sojusznicy nie zaprosili Polski na uroczystości w Normandii - informuje dziennik _ Wriemia Nowostiej _, zapowiadając sobotnie obchody 65. rocznicy lądowania wojsk alianckich we Francji.

Gazeta podaje, że głównymi gośćmi będą prezydent USA Barack Obama i premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown._ - Wśród zaproszonych nie ma głów innych państw, których siły zbrojne pomogły sprzymierzonym w bitwie o Francję. Nie będzie tam m.in. rosyjskiego prezydenta _ - zauważa dziennik.

_ - Prezydent Nicolas Sarkozy zapomniał też o swoim polskim koledze Lechu Kaczyńskim, co w Warszawie wywołało żal i zdumienie. Wszak w 1944 roku razem z sojusznikami w Normandii wylądowała sformowana w Anglii dywizja pancerna generała Stanisława Maczka _ - dodaje _ Wriemia Nowostiej _.

Gazeta odnotowuje, że polski premierDonald Tuskokreślił tę sytuację jako przykrą. _ - Wytłumaczył to tym, że stosunki między prezydentami Polski i Francji od 2008 roku +nie są najlepsze _ - przekazuje _ Wriemia Nowostiej _.

Dziennik przypomina również, że na uroczystości, które upamiętniały 60. rocznicę lądowania aliantów w Normandii, ówczesny prezydent Francji Jacques Chirac zaprosił przywódców 15 krajów, w tym prezydentów Rosji i Polski, Władimira Putina iAleksandra Kwaśniewskiegooraz kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)