Notowania

talibowie
04.02.2009 07:46

USA wypuściły z więzienia dowódcę Talibów

Były więzień Guantanamo kieruje atakami na wojska NATO w Afganistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Były więzień Guantanamo, wypuszczony na wolność, jest obecnie członkiem dowództwa talibów - podał portal BBC News, powołując się na brytyjskie koła rządowe.

Mułła Abdul Kayum Sakir, z pochodzenia Afgańczyk, został zwolniony z amerykańskiego więzienia wiosną 2008 roku i przekazany władzom afgańskim. Po krótkim pobycie w więzieniu w Kabulu został zwolniony i uciekł do Pakistanu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Obecnie były więzień Guantanamo mieszka w pakistańskim mieście Kweta i aktywnie działa w kierownictwie Talibanu, uczestnicząc m.in. w planowaniu talibskich ataków na wojska USA i NATO w Afganistanie.

Według danych Pentagonu - podaje portal BBC News - ponad 10 procent z 520 zwolnionych już więźniów z Guantanamo powróciło do działalności terrorystycznej. Pod koniec stycznia amerykańskie źródła wywiadowcze podawały, iż jeden z dawnych saudyjskich więźniów Guantanamo, przekazany Rijadowi, został przedstawiony na filmie udostępnionym na islamskiej stronie internetowej jako członek kierownictwa Al-Kaidy w Jemenie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Talibowie do Obamy: Odejdź od szatańskiej polityki ]( http://news.money.pl/artykul/talibowie;do;obamy;odejdz;od;szatanskiej;polityki,136,0,422792.html )
Tagi: talibowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz