Notowania

wielka brytania
30.07.2008 14:08

W. Brytania weźmie imigrantów w kamasze?

Dowódcy przeanalizują skutki dopuszczenia imigrantów z UE do służby w armii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/ Maciej Miskiewicz)

_ - Komisja Obrony Izby Gmin zaleciła dowódcom wojskowym sporządzenie analizy skutków ewentualnego dopuszczenia imigrantów z UE do służby w brytyjskich, zawodowych siłach zbrojnych _- donosi dziennik _ Mirror _, który zapoznał się z jej najnowszym raportem.

_ - Ministerstwo Obrony musi znaleźć nowatorskie rozwiązanie, jeśli chodzi o werbunek personelu do służby wojskowej - po to, by siły zbrojne mogły działać efektywnie _ - cytuje gazeta przewodniczącego komisji Jamesa Arbuthnota.

_ - Powiedziano nam w trakcie przesłuchań przed komisją, że pewna liczba imigrantów z nowych krajów UE w Wielkiej Brytanii wyraziła zainteresowanie wstąpieniem do (brytyjskiej) armii _ - stwierdzili w raporcie członkowie parlamentarnej Komisji Obrony.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Wielka Brytania nie daje rady na dwóch frontach ** ]( http://news.money.pl/artykul/wielka;brytania;nie;daje;rady;na;dwoch;frontach,127,0,351103.html )
* [ Brown w Bagdadzie. Brytyjczycy zredukują kontyngent? ]( http://news.money.pl/artykul/brown;w;bagdadzie;brytyjczycy;zredukuja;kontyngent,13,0,356365.html )
* [ Obama chce zmniejszyć iracki kontyngent ]( http://news.money.pl/artykul/obama;chce;zmniejszyc;iracki;kontyngent,19,0,355091.html )
* [ USA: 162 miliardy na operacje wojskowe ]( http://news.money.pl/artykul/usa;162;miliardy;na;operacje;wojskowe,170,0,349866.html )
* [ Bush: Nie możemy wycofać się z Iraku ]( http://news.money.pl/artykul/bush;nie;mozemy;wycofac;sie;z;iraku,248,0,344056.html )
* [ Amerykanie zgubili dwa hummery ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;zgubili;dwa;hummery,120,0,341880.html )
* Koszt wojny z terrorem: 12 mld dolarów miesięcznie

Według _ Mirrora _, werbunek imigrantów, w tym z Polski, przyczyniłby się do wzmocnienia brytyjskich sił zbrojnych borykających się z m.in. brakiem przeszkolonego personelu w kilkudziesięciu specjalistycznych dziedzinach i rosnącym odchodzeniem ze służby.

Presja, której poddana jest brytyjska armia, w ocenie autorów raportu spowodowana jest równoczesnym udziałem w dwóch operacjach - w Iraku i Afganistanie i skróceniem przerw w pełnieniu służby między jednym miejscem, a drugim; szkodzi to życiu rodzinnemu żołnierzy i oficerów i powoduje odchodzenie z czynnej służby znacznej liczby zawodowego personelu.

Raport zaleca Ministerstwu Obrony, aby rozważyło zniesienie zakazu reprezentacji związkowej dla personelu o najniższych stopniach i _ konstruktywnie wzięło pod uwagę _ propozycje utworzenia niezależnej federacji sił zbrojnych, która artykułowałaby postulaty wojskowych.

Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz