Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawskie SLD chce Olejniczaka

Lokalni działacze widzą w nim prezydenta miasta. Teraz decyzja władz krajowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Warszawska konwencja SLD rekomendowała w sobotę kandydaturę europosła Wojciecha Olejniczaka jako kandydata na prezydenta stolicy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Ostateczną decyzję w sprawie ewentualnego startu Olejniczaka podejmie Zarząd Krajowy Sojuszu.

Olejniczak, tuż po przyjęciu rekomendacji przez stołecznych działaczy SLD, zapowiedział, że będzie aktywnie wspierał poczynania SLD na rzecz kontynuacji dobrze rozpoczętej przed trzema laty pracy w Warszawie. - _ To dzięki SLD Warszawa jest bardziej socjalna, bardziej przyjazna ludziom i przed nami jeszcze dużo do zrobienia. (...) Dostrzegamy potrzeby ludzi, dostrzegamy ich oczekiwania i chcemy na te oczekiwania pozytywnie odpowiedzieć _ - podkreślał europoseł.

Później na konferencji prasowej Olejniczak pytany przez dziennikarzy, czy to fair wobec wyborców, że chce zamienić mandat europosła na fotel prezydenta Warszawy, argumentował, że rolą polityka jest _ podejmować nowe wyzwania _. Przywołał przykład europosła PO Janusza Lewandowskiego, który od 1 lutego 2010 obejmie funkcję Komisarza UE ds. budżetu. - _ On nie miał wyboru, państwo dzisiaj go wezwało do tego, żeby pełnił funkcję komisarza w Komisji Europejskiej _ - powiedział Olejniczak.

Kandydaturę Olejniczaka chwalił podczas sobotniej konwencji warszawski poseł Lewicy Ryszard Kalisz. Szef stołecznego SLD Tomasz Sybilski przypomniał, że od początku października do 20 listopada w stołecznych kołach partii trwały konsultacje na temat tego, kto powinien reprezentować Sojusz w przyszłorocznych wyborach samorządowych. _ Zdecydowana większość tych, którzy wzięli udział w konsultacjach - 15 na 18 dzielnic wskazała Wojtka _ - mówił Sybilski.

Innego zdania był Grzegorz Walkiewicz, reprezentujący śródmiejskie koło Sojuszu. Apelował on, by wstrzymać się jeszcze z rekomendacją dla Olejniczaka i w sprawie kandydata na prezydenta Warszawy przeprowadzić partyjne prawybory. W jego opinii, większość stołecznych działaczy SLD opowiada się za Kaliszem. Poseł Lewicy startować jednak nie chciał. Jak mówił na konferencji prasowej po konwencji, ma _ inne kompetencje _ i woli zajmować się np. prawem konstytucyjnym.

Większość delegatów na sobotnią konwencję poparła uchwałę rekomendującą start Olejniczaka w stołecznych wyborach prezydenckich.

Tagi: wybory prezydenta warszawy, olejniczak, prezydent, warszawa, sld, władze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz