Notowania

indie
18.12.2008 12:33

Wciąż iskrzy na linii Indie - Pakistan

Islamabad protestuje przeciw naruszeniu przestrzeni powietrznej przez indyjskie myśliwce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nie słabnie napięcie między Indiami i Pakistanem po ataku terrorystycznym na Bombaj.

Islamabad protestuje przeciw naruszeniu przestrzeni powietrznej przez indyjskie myśliwce. New Delhi twierdzi, że nie doszło do takiego wydarzenia.

Władze Pakistanu wręczyły ambasadorowi indyjskiemu w Islamabadzie notę protestacyjną w sprawie naruszenia przestrzeni powietrznej kraju. Według Pakistańczyków doszło do tego nad pakistańskim Kaszmirem oraz w rejonie Pendżabu.

Islamabad potwierdził, że samoloty tego kraju były gotowe do kontrataku, ale incydent uznano za przypadkowy, w związku z tym nie doszło do konfrontacji. Jednocześnie, prasa pakistańska poinformowała, iż siły powietrzne zostaną niebawem wyposażone w samoloty wczesnego ostrzegania produkcji chińskiej.

W związku ze wzrostem w ostatnich tygodniach napięcia między obu krajami, Indie odwołały wyjazd ekipy swoich krykecistów do Pakistanu. Krykiet był w ostatnich latach jedną z form kontaktów dwustronnych. Mówiono o krykietowej dyplomacji, która torowała drogę dla indyjsko-pakistańskiego procesu pokojowego.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Echa zamachów w Bombaju. USA ostrzegły Hindusów? ]( http://news.money.pl/artykul/echa;zamachow;w;bombaju;usa;ostrzegly;hindusow,165,0,404901.html )
* [ Indie: Dymisja szefa MSW po zamachach w Bombaju  ]( http://news.money.pl/artykul/indie;dymisja;szefa;msw;po;zamachach;w;bombaju,38,0,404518.html )
* [ Bombaj po koszmarze ]( http://news.money.pl/artykul/bombaj;po;koszmarze;wraca;normalnosc,142,0,404622.html )
Tagi: indie, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz